Czy pozwolić dziecku słuchać disco polo? Obciach czy naturalna rzecz?

Muzyka z całą pewnością wpływa korzystnie na rozwój dzieci – rodzice zachęcani są, by puszczali od najmłodszych lat swym pociechom np muzykę poważną.

Dzieci mające kontakt z muzyką od wczesnych lat są bardziej komunikatywne, zrównoważone, a ich zachowania agresywne są minimalizowane.

Co więcej, za odbiór muzyki odpowiada lewa półkula mózgowa, która specjalizuje się również w funkcjach językowych, procesach werbalnych tzn. rozumienia mowy, czytania, pisania itp.

Jednak dzieci chętniej wybierają piosenki disco polo niż utwory znanych kompozytorów.

Czy zabraniać im tego, przekonując do muzyki klasycznej? Nie ma ku temu powodów!

Muzyka disco polo, jak każdy inny gatunek muzyczny, korzystnie wpływa na rozwój dziecka: pomaga mu w wyrażaniu i regulowaniu emocji, wspomaga rozwój, stymulując lewą półkulę mózgu.

Ponadto rytmiczna, nieskomplikowana muzyka skłania malucha do aktywności fizycznej – lepiej się przy niej tańczy niż przy muzyce poważnej! Proste słowa piosenek łatwo wpadają maluchom w ucho i szybko je zapamiętują, dzięki czemu mogą śpiewać wraz ze swymi ulubionymi wykonawcami.

Co więcej, często utwory disco – polo są kierowane bezpośrednio do dzieci jako odbiorców.

Podsumowując, nie warto zabraniać dzieciom słuchania piosenek disco polo: nie bójmy się, że zepsuje on gust muzyczny naszych pociech czy też przeszkodzi w rozwoju. Niegdyś prymitywna muzyka i naiwne teksty piosenek opowiadające banalne historie miłosne są zastępowane profesjonalizmem w tym nurcie: zarówno warstwa muzyczna, jak i tekstowa znacząco się poprawiła.

Pamiętajmy, że bez wątpienia jest to gatunek muzyczny, który łączy wszystkie pokolenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *