Pierwsze gry pamięciowe dla malucha – dlaczego warto je mieć?

blog

Pierwsze gry pamięciowe dla malucha – dlaczego warto je mieć?

Trening pamięci to bardzo ważny element w rozwoju każdego malucha.

Dobra pamięć przydaje się we wszystkich dziedzinach naszego życia, a w początkowych etapach edukacji jest szczególnie istotna. Dzięki niej maluch szybciej przyswaja sobie nowe umiejętności i wiadomości, co sprawia mu mnóstwo satysfakcji.

Najlepszej efekty przynosi trening pamięci połączony z wesołą zabawą- z tego powodu w każdym dziecięcym pokoju powinny znajdować się gry pamięciowe. Możesz podsunąć dziecku na przykład memory z postaciami z jego ulubionej kreskówki, czy innym ciekawym wzorem. Poszukując kolejnych par wśród klocków odwróconych do góry nogami, dziecko będzie musiało wykazać się koncentracją i zdolnością zapamiętywania.

Gra stanie się jeszcze ciekawsza, jeśli maluch będzie mógł rywalizować ze swoimi rówieśnikami, czy rodzeństwem. Do dyspozycji dzieci i rodziców jest także bogaty wybór gier komputerowych, które wspomagają ćwiczenie pamięci. Zadaniem dziecka może być na przykład odtwarzanie kolejnych sekwencji kolorów, czy liczb, które z czasem stają się coraz dłuższe i bardziej skomplikowane.

Warto zdawać sobie sprawę, że pamięć można ćwiczyć także bez użycia żadnych dodatkowych akcesoriów. Zadając dziecku zagadki albo ucząc je krótkich wierszyków, pobudzasz rozwój jego umysłu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: