A co na gwiazdkę?

Pierwsze prezentowe koty za płoty ? Mikołajki już za nami, więc teraz czas zastanowić się nad prezentami gwiazdkowymi. Nasze maluchy z pewnością nie mogą już doczekać się momentu, w którym zaczną rozpakowywać leżące pod choinką podarunki. Dla wielu rodziców to dość stresujący czas, ponieważ ledwo skończyliśmy zastanawiać się nad prezentem mikołajkowym, a już znowu musimy wymyślić następny podarek.

Jak wybrać dla dziecka prezent na Gwiazdkę?

Zdecydowanie najlepiej jest zdobyć informacje na temat tego, o czym marzy nasza pociecha.
Starajmy się dowiedzieć, co dokładnie sprawiłoby radość naszemu dziecku. Napiszmy razem z nim list do Gwiazdora czy Gwiazdki, by pozyskać wiadomości ułatwiające nam zakup prezentu. Zachęcajmy malucha, by podał kilka alternatywnych opcji. To pozwoli nam wybrać taki prezent, który będzie dostosowany do naszych możliwości finansowych, a w przypadku, gdyby nie było jednej zabawki w sklepie lub gdyby była ona zbyt droga, to zawsze pozostanie kilka innych możliwości. Oczywiście, wytłumaczmy maluchowi, że mimo stworzenia całej listy wymarzonych prezentów, dostanie tylko jeden lub dwa.

Żeby było to dla dziecka zrozumiałe, możemy opowiedzieć historię o tym, że czasem elfom kończą się zapasy niektórych zabawek i wtedy muszą wymienić je na inny prezent, który jednak będzie równie atrakcyjny.

Warto również pamiętać, że wiele dzieci woli dostawać kilka mniejszych prezentów niż jeden duży. Weźmy to pod uwagę, gdy ustalamy budżet na prezenty. Starajmy się kupić jeden główny podarek i kilka drobnostek. To szczególnie miłe w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i starszych, dla których samo rozpakowywanie prezentów jest już ogromną przyjemnością, a świadomość otrzymania kilku podarunków na pewno dostarczy im jeszcze większej radości.

W przypadku najmłodszych dzieci, zasady doboru prezentów są takie same, jak w przypadku podarku mikołajkowego. Zabawka powinna być praktyczna, stosunkowo prosta w obsłudze tak, by dziecko dokładnie wiedziało, jak się z nią obchodzić. Musi być dostosowana do stopnia rozwoju naszej pociechy, ale nie zaszkodzi, jeśli będzie trochę wyprzedzała naszego szkraba tak, by musiał nieco wytężyć umysł ucząc się z niej korzystać. Jednocześnie, każdy gwiazdkowy prezent musi być bezpieczny.

Zawsze sprawdzajmy więc atesty i certyfikaty, jakie posiada dana zabawka.

 

Autor: Sonia Sikorska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *