Bezpieczne ferie dla dzieci

Ferie zimowe to wspaniały czas dla Twojego dziecka. Po trudach całego semestru to dwa tygodnie na zabawę, relaks i ruch na świeżym powietrzu. Niezbędne jest by zapewnić dziecku bezpieczny wypoczynek tak, aby w pełni wykorzystało ten czas i z nowymi siłami wróciło do szkoły.

Na zorganizowanym zimowisku dziecko ma okazję odpocząć od miasta, poznać nowych przyjaciół i zregenerować siły na łonie przyrody. Za wypełnienie wolnego czasu i zapewnienie bezpieczeństwa odpowiadają opiekunowie. Ale nie tylko na zamiejscowym wyjeździe twoja pociecha może spędzić udane ferie.

Równie dobrze może bawić się i odpoczywać pozostając pod twoją opieką w rodzinnym mieście, w towarzystwie przyjaciół i kolegów.

Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w mieście, szczególnie podczas gier i zabaw poza domem należy uczulić dziecko na zagrożenia, z jakimi może się spotkać. Należy umówić się z nim co do miejsca gdzie może się bawić. Powinien być to teren uczęszczany ale odległy od ruchliwych ulic.

Bezwzględnie dziecko nie powinno wchodzić na zamarznięte jeziora, stawy, rzeczki- pokrywa lodowa może nie wytrzymać ciężaru twojej pociechy a o nieszczęście nie jest trudno. Dziecko powinno też wiedzieć jak reagować na obcych. Dobrze jest wpoić mu nieco nieufności w stosunku do nieznajomych, upewnić się, że pamięta, iż nie wolno mu przyjmować słodyczy, prezentów, udzielać informacji o sobie i rodzinie. Ważne jest jednak, by nie przesadzić, dziecko ma być ostrożne nie zaś lękowo nastawione w stosunku do innych ludzi.

Jeśli pracujesz zawodowo a dziecko ma swoje klucze do domu ważne jest by nie nosiło ich na wierzchu ubrania. Jeśli będzie przebywało same w domu zwróć mu uwagę by nie otwierało drzwi nikomu obcemu, nawet jeśli ten ktoś podaje się za członka rodziny, policjanta, inkasenta z elektrowni itp.

Udanego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *