Bezpieczne zabawki dla niemowląt

Choć powszechna dostępność do produktów z jednej strony jest dla nas dużym ułatwieniem, to mimo wszystko może nastręczyć nie lada problemów.

Jeszcze do niedawna chcąc kupić telewizor mieliśmy do wyboru jeden gorszy i jeden lepszy model. Teraz mamy ich całą ścianę w hipermarkecie.

Podobnie jest z zabawkami dla niemowląt.

Niegdyś do dyspozycji klientów była lalka, maskotka, jakiś samochodzik i kilka innych gadżetów i na tym lista kończyła się. Współcześnie powstają ogromne sklepy, których asortyment kierowany jest do najmłodszej części klienteli. I jak w tym wszystkim nie zwariować?

Dlatego bycie rodzicem to naprawdę nie lada problem. I nie chodzi wyłącznie o znoszenie wszelkich trudów pojawiających się na macierzyńskiej drodze, ale również o zaopatrywanie malucha w potrzebne mu przedmioty, jak choćby zabawki dla niemowląt. A tego nie da się uniknąć, ponieważ dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiednich dla wieku akcesoriów, które poprzez stymulowanie różnych bodźców będą oswajać je i zarazem uczyć wszystkiego, co związane jest z otaczającym ich światem.

Ale jak wybierać te zabawki dla niemowląt, skoro ich ogromny wybór może przyprawić nas o zawrót głowy?

Aby wybrać najlepszą zabawkę dla naszego smyka, warto kierować się jej bezpieczeństwem, następnie tym, aby była dopasowana do wieku szkraba, potem płci i posiadanych umiejętności. Wielu rodziców decyduje się na kupno zabawki dla niemowląt nieco na wyrost, co znaczy że kupuje smykowi taki przedmiot, do którego musi „dorosnąć”.

Takie rozwiązanie nie jest dobre, ponieważ nie dość, że gadżet nie pobudza rozwoju maluszka, to niekiedy może okazać się niebezpieczny dla samego użytkownika. Dlatego zawsze najlepszym wyborem podczas kupna zabawki dla niemowląt będzie kierowanie się renomą firmy oraz legitymowaniem się przez nią wszelkimi niezbędnymi atestami bezpieczeństwa.

Należy pamiętać, że przedmioty przewidziane do zabawy dla naszych milusińskich nie mogą posiadać ostrych krawędzi ani łatwych do zdjęcia małych otworów, np. oczko misia czy kółko od samochodzika. Wszelkie mechanizmy, w jakie wyposażone są te akcesoria powinny być tak skonstruowane, aby malec bez problemu mógł je uruchomić, nie robiąc sobie przy tym krzywdy.

Małym dzieciom nie można kupować małych klocków, które groziły połknięciem i uduszeniem, podczas gdy maskotki oraz gryzaki nie powinny zawierać szklanych lub magnetycznych elementów. W przypadku zabawek dla niemowląt wszystkie takie informacje powinny być umieszczone na opakowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *