Bielizna ciążowa

0

Bielizna ciążowa – jak ją wybierać i czym się kierować podczas wizyty w sklepach z taką bielizną?

Warto wiedzieć, że ogromne znaczenie w ciąży ma nie tylko bielizna codzienna ale również to, w czym śpimy w czasie ciąży.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że bielizna ciążowa to nie tylko biustonosze i pasy ciążowe. Odpowiednia koszula nocna w tym szczególnym okresie znacznie wpływa na jakość naszego snu!

Ciąża a komfort snu

Komfort podczas snu jest szalenie ważny. Tylko, jeśli mamy zapewnione odpowiednie warunki, będziemy spać spokojnie i tryskać energią następnego dnia.

W trakcie ciąży sen ma niebagatelną rolę, a przyszła mama bardzo często odczuwa zwiększone zapotrzebowanie na niego. I choć powieki same opadają, to różne dolegliwości ciążowe: częste oddawanie moczu, skracający się oddech, skurcze nóg czy stres towarzyszący nowej sytuacji życiowej, skutecznie zaburzają nocny odpoczynek. Dlatego tak ważne, by czas, kiedy uda nam się spokojnie spać, wykorzystać do cna. A sprzyja temu odpowiednia koszula nocna.

Kiedy spodziewamy się dziecka, nasze ciało staje się bardziej wrażliwe.

Odpowiednia bielizna ciążowa staje się niezbędna, by po prostu czuć się dobrze we własnej skórze. Istotny jest przede wszystkim materiał, z którego została wykonana koszula. Prym wiodą tutaj bawełna i wiskoza. To tkaniny miękkie i zwiewne. Ładnie układają się na ciele i co ważne, pozwalają skórze oddychać.

Koszule nocne dla kobiet w ciąży są bardzo różnorodne. I wbrew stereotypowemu myśleniu wcale nie przypominają worków.

Bielizna ciążowa, w tym ta na noc, może być sportowa lub seksowna.

W sklepach znajdziemy mnóstwo fasonów, które trafią w gusta nawet najbardziej wymagającej przyszłej mamy. Klasyczne koszule są wzbogacone delikatnymi dodatkami nadającymi im charakteru. Najczęściej są to subtelne kokardki lub koronki.

Wśród kolorów dominują pastele, ale zainteresowaniem kobiet w ciąży cieszy się również klasyczna czerń lub zmysłowa czerwień. Fasony koszul są różnorodne, ale nie da się ukryć, że szczególnie warto zwrócić uwagę na to, czy dany model ma wszytą tasiemkę lub gumkę pod biustem.

Taki krój podtrzymuje piersi i ładnie eksponuje brzuch. Mając na uwadze, że niedługo będziemy karmić malucha, baczniej przyjrzyjmy się także koszulom nocnym z odpinanymi miseczkami.

Jeśli można je łatwo uchylić lub odpiąć, to znacznie łatwiej przyjdzie nam karmienie dziecka. A taka koszula sprawdzi się nie tylko podczas ciąży, ale też po porodzie.

Odpowiednio dobrana koszula nocna pozwala czuć się kobiecie atrakcyjnie, a nie da się ukryć, że obraz samej siebie w ciągu 9 miesięcy jest bardzo chwiejny. Zadbajmy zatem nie tylko o nasze zdrowie fizyczne w tym czasie, ale też o komfort psychiczny, na który wpływ mają właśnie takie z pozoru mało znaczące rzeczy jak bielizna ciążowa.

Dobrze też zawczasu pomyśleć o ułatwieniach dla przyszłej mamy i zacząć kompletować odpowiednie akcesoria, jak choćby poduszka rogal do karmienia ułatwiająca tą czynność szczególnie przy pierwszym dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *