Bielizna nocna, która wspomaga leczenie atopowego zapalenia skóry

Jedną z najczęściej występujących chorób skóry jest atopowe zapalenie skóry (AZS) – przewlekłe i nawrotowe schorzenie rozpoczynające się przeważnie w wieku dziecięcym, której głównymi objawem jest uporczywy i bardzo nasilony świąd. Nie ma jednej metody na tą przewlekłą chorobę.

Wiadomo, że zapobieganie nadkażeniom bakteryjnym i grzybicznym jest bardzo ważne, aby nie doprowadzać skóry do takiego stanu, kiedy dziecko nie może nawet spokojnie spać, gdyż świąd skóry staje się nie do zniesienia…

Obok innych sposobów leczenia warto sięgnąć po specjalną bieliznę nocną, która dzięki swoim właściwościom będzie przeciwdziałać ostrym stanom. Specjalnie dla małego atopika powstała bielizna nocna DERMASOVA.

Szczególną uwagę na możliwość wystąpienia atopowego zapalenia skóry czy innej alergii powinny zwrócić przyszli rodzice alergicy (wystarczy że jedno z nich jest alergikiem), gdyż stosując tzw prewencję pierwotną mają szansę zapobiec alergii i astmie.

Czynnikami wyzwalającymi lub zaostrzającymi objawy AZS, oprócz alergenów pokarmowych, powietrznopochodnych, kontaktowych, środków drażniących i stresy, należy także dodać mikroorganizmy. Skóra atopowa wykazuje zwiększoną podatność na infekcje bakteryjne, grzybiczne i wirusowe. Nadkażenia bakteryjne objawia się miodowo-żółtymi strupami i nasilonym sączeniem zmian wypryskowych. Najczęściej wywołuje je gronkowiec złocisty.

DERMASOVA to bielizna nocna wspomagająca leczenie chorób skóry u dzieci, do których należy atopowe zapalenie skóry. Pomysł na specjalną piżamkę pojawił się w związku z chorobą siostrzenicy pani Magdaleny Gruszczyńskiej (właścicielki marki SOVA specjalizującej się w pokrowcach i pościeli antyroztoczowej). Akurat wtedy Zosia przeżywała najtrudniejsze momenty w związku z ostrym atakiem AZS. Dla małej Zosi została uszyta bielizna ze sprawdzonego już wcześniej materiału Evolon, (waga 130 g/m2, zawartość włókien srebra 5%) o antyroztoczowym i antybakteryjnym działaniu na skórę. Oprócz noszenia piżamki dziewczynka miała smarowaną skórę emolientami, te działania pozwoliły na opanowanie ostrych nadkażeń bakteryjnych i uniknięcie ich nawrotów.

Piżamka DERMASOVA posiada działanie antyroztoczowe i zapobiegające rozwojowi grzybów i bakterii na skórze – właściwości Evolon zostały potwierdzone certyfikatami Oeko-Tex, ECARF i wieloma badaniami przeprowadzonymi przez instytuty badawcze w Niemczech, USA i Francji.

Autorytety w dziedzinie alergii potwierdzają, iż roztocza kurzu domowego są jednym z częstszych alergenów odpowiedzialnych za atopowe zapalenie skóry. Natomiast dzięki zapobieganiu zakażeniom bakteryjnym i grzybicznym chronimy dziecko przed ostrym stanem zapalnym, które często uniemożliwia spokojny sen i normalne funkcjonowanie w dzień.

Istotną cechą piżamki stanowi wytrzymałość materiału Evolon. Bieliznę można prać nawet w 95 stopniach skutecznie eliminując bakterie i roztocza. Evolon jest materiałem bardzo miękkim i przyjemnym w dotyku, nie ma mowy o dodatkowym podrażnieniu skóry. Dodatkowo jeszcze Evolon oddycha, tzn. przepuszcza parę wodną, dzięki temu, że niezwykle delikatne mikro-włókna tworzą miliony „mikro”-kanalików, które umożliwiają przepływ powietrza.

Teraz i inne dzieci chore na atopowe zapalenie skóry lub inne schorzenie skóry mogą wypróbować działanie bielizny. Wystarczy za darmo zamówić dziecku rękawiczki według poniższej instrukcji.

 

DERMASOVA Sprawdź, że działa!

Zamów DERMASOVA Rękawiczki Dziecięce na www.dermasova.pl/zamowienie

W „Informacje Dodatkowe” wpisz hasło „DERMASOVA – To działa!”

DERMASOVA Rękawiczki Dziecięce
dostaniesz od nas GRATIS!

Rękawiczki DERMASOVA wysyłamy po potwierdzeniu choroby dziecka na adres: justynamroczekzal@dermasova.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *