Buty do nauki chodzenia

Czy wiesz, że wybór odpowiedniego obuwia do chodzenia jest bardzo ważny w aspekcie całego rozwoju malucha? Jeśli dziecko źle stawia stopy to konsekwencją tego może być późniejsza wada postawy, a ucierpieć mogą na tym także kolana, czy miednica. Dlatego kupuj buty do chodzenia w oparciu o sprawdzoną ofertę producentów. Jakie buty warto wybrać dla maluszka?

Jednym z najtrudniejszych pytań, jakie zadają sobie wszyscy rodzice to: kiedy kupić dziecku pierwsze buty do chodzenia. I nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem to właśnie ten element ubioru dziecka, wpływa na jego późniejszy stan zdrowia. Często myślimy jednak o zakupie butów dla dziecka zbyt wcześnie, sięgając po parę kapci już wtedy, gdy maluch trzyma się szczebelków.

Tymczasem buty powinno się kupować dopiero wtedy, gdy dziecko większość czasu spędza w pozycji pionowej. Pamiętajmy, że pierwsze buty nie pełnią tylko funkcji przedmiotu, który wkłada się na nogi. To buty, które chronią przed kontuzją, zapewniają stabilizację i ułatwiają przeprowadzanie spacerów. Dlatego na butach dla maluszka nie warto i nie należy oszczędzać, nawet w perspektywie szybkiego wzrostu dziecka i konieczności zakupu kolejnej pary obuwia.

Jakie buty dla dziecka do nauki chodzenia?

Sporo zależy oczywiście od tego, jakiej pory roku rozpoczynamy samodzielne chodzenie. Latem naturalnym wyborem będą solidnie wykonane sandałki, zimą modele z zabudowaną cholewką. Każdy z tych wspomnianych butów musi jednak spełniać podstawowe parametry. Przede wszystkim but nie może krępować ruchów malucha. Pamiętaj, że dziecko dopiero rozpoczyna chodzenie, a stopą poznaje niejako świat i podłoża, po których stąpa.

Jeśli but będzie niewygodny to zablokujemy jego naturalną potrzebę poznawania otoczenia.

Podeszwa takiego buta powinna być maksymalnie elastyczna i zginać się anatomicznie, jak stopa – w 1/3 jej części.

Oczywiście nie zaszkodzi też, gdy będzie wykonana z antypoślizgowych materiałów. Dziecko będzie dzięki niej chronione przed upadkami, które na pewno się przytrafią.

Istotny dla prawidłowego stawiania stopy będzie także kształt podeszwy i całego buta. Prawidłowo wykonany but do nauki chodzenia powinien być węższy w pięcie, ale szerszy w palcach.

Kup obuwie stabilne i przewiewne

Ważnym parametrem wykonania każdego buta dziecięcego jest dbałość o detale i wysoka jakość zastosowanych komponentów. But malucha musi być stosunkowo lekki, dobrze odprowadzać wilgoć i nie powodować odparzenia.

Dobrze zatem jeśli obuwie będzie wykonane z naturalnych, skórzanych materiałów, a w środku podeszwa zostanie wyłożona higienicznym tworzywem.

Zastanawiasz się, które z butów będą najlepsze? Sprawdź modele w specjalistycznym sklepie z obuwiem dziecięcym: https://www.tuputupu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *