Buty do szkoły dla dziecka – o czym pamiętać przy zakupie?

Rozglądasz się za obuwiem szkolnym dla pierwszoklasisty? A może chcesz kupić coś wygodnego dla starszaka? Sprawdź, o czym należy pamiętać podczas wyboru butów do szkoły dla dziecka!

Rozglądasz się za obuwiem szkolnym dla pierwszoklasisty? A może chcesz kupić coś wygodnego dla starszaka? Sprawdź, o czym należy pamiętać podczas wyboru butów do szkoły dla dziecka!

Buty szkolne – jaki fason kupić?

Do szkoły polecane są buty dziecięce w fasonie tenisówek, trampek albo kapci w zależności od wieku dziecka oraz aktywności.

U najmłodszych uczniów buty do szkoły mają postać komfortowych kapci, które wykonane są z miękkich i wygodnych dla stópek materiałów. Najlepiej, aby buciki były wsuwane albo zapinane na rzepy, aby dziecko mogło łatwo zakładać i zdejmować je samodzielnie.

Z kolei dla dzieci starszych częściej wybierane są już buty sportowe na grubszej podeszwie, zapinane na rzepy lub wyposażone w sznurowadła.

Niektóre szkoły wymagają stosowania innego obuwia do noszenia na sali gimnastycznej – wtedy należy dokupić dodatkową parę.

Z jakiego materiału powinny być wykonane buty do szkoły?

Podobnie jak pierwsze buty do nauki chodzenia, także buty dla dziecka, które potrafi już chodzić, powinny być wykonane z przyjaznych dla stóp materiałów, które wspierają cyrkulację powietrza, są lekkie oraz zapobiegają dolegliwościom jak otarcia, odparzenia.

Najlepiej, aby buty dziecięce przeznaczone do szkoły były wyprodukowane z miękkich tkanin albo z siateczek. Takie materiały wyróżniają się bardzo dobrą przewiewnością, zapobiegają zapoceniu się stópek i przez to poprawiają komfort, gdy dziecko musi korzystać z nich bez przerwy przez parę godzin podczas lekcji.

Jak często zmieniać obuwie szkolne u dziecka?

Dzieci stale rosną, dlatego buty do szkoły wymagają częstej wymiany na nowe. Warto pamiętać, by nie kupować obuwia „na wyrost”, które będzie powodowało problemy z chodzeniem i otarcia.

W zależności od tempa wzrostu dziecka obuwie szkolne trzeba będzie wymieniać zazwyczaj od 2 do 3 razy na rok szkolny. Warto regularnie sprawdzać, czy buty nadal są dobre – powinny zapewniać szeroką przestrzeń w palcach i nie uciskać stópek na długość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *