Co warto wiedzieć przed wyborem pościeli dziecięcej?

Zakup pościeli dla dziecka wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Z jednej strony w sklepach mamy dziś mnóstwo produktów tej kategorii, a we wzorach i kolorach można dosłownie przebierać, a z drugiej chodzi o bezpieczny i zdrowy sen dziecka, więc zdecydowanie to nie barwa powinna być najistotniejsza przy wyborze pościeli! Od czego zacząć?

Zanim wybierzesz kolor pościeli dla swojej pociechy

Sprawdź materiał wykonania: upewnij się, czy jest on maksymalnie naturalny i czy będzie sprzyjał zdrowemu snu malucha, jeśli np. ma on bardzo wrażliwą skórę, albo cierpi na różnego rodzaju alergie. Młodsze dzieci mogą mieć wyzwania skórne jeśli chodzi o kontakt z nowym materiałem, dlatego tak ważne jest jego spokojne i rozsądne wybranie. Najlepsza pościel dziecięca najczęściej wykonana jest z bawełny, tkanin bawełnianych lub materiałów sztucznych ale objętych specjalistycznymi certyfikatami jakości (to ważne!).

Poczytaj o jakości wykonania wybranych kompletów pościeli. W opisie oglądanego produktu w danym sklepie internetowym, powinieneś znaleźć m.in. informację o tym, czy posiada on certyfikat Oeko Tex (np. Oeko Tex Standard 100 – Klasa I). Jeśli tak – to dobry znak! Te certyfikaty jakości nie są przyznawane wszystkim produktom, dlatego ich posiadanie w przypadku pościeli świadczy o doskonałym wykonaniu.

Dokładnie sprawdź, gdzie produkowana jest pościel. Nierzadko czyta się o różnych przypadkach pościeli sprowadzanych z najdalszych krajów świata, których jakość i staranność wykonania niestety pozostawia wiele do życzenia. Jeśli zależy Ci na dobrym śnie potomka, postaw na rozwiązania sprawdzone np. pościel produkowaną w całości w Polsce jak w Dotspillow.pl czy wytwarzaną na terenie innych państw Unii Europejskiej. Standardy produkcji są tu wyśrubowane, więc jako rodzic będziesz miał pewność, że Twoje dziecko śpi pod materiałami najwyższej klasy i precyzyjnego wykonania.

Poszukaj informacji o producencie: jak długo wytwarza pościel dla dzieci? Gdzie można kupić jego produkty? Czy są szyte ręcznie czy maszynowo, a może i tak i tak? Kto dba o projekty, wzory, inspiracje? Czy siedziba firmy znajduje się w Polsce, czy może na drugim końcu świata? Takie dane pozwolą Ci nie tylko na sprawdzenie producenta, ale i pomogą np. w przypadku ewentualnej reklamacji. Jeśli kupisz produkt bez atestów od producenta, którego adresu nigdzie nie można znaleźć, a do tego na stoisku na bazarze, zwrot będzie bardzo trudny, albo wręcz niemożliwy!

Dopiero po w/w punktach i podjęciu decyzji o tym, który sklep/firmę/producenta itd. wybierasz, możesz zacząć śmiało przeglądać dostępne w takim miejscu wzory pościeli. Ich duża różnorodność to niemal gwarancja tego, że bez względu na płeć dziecka, jego wiek, pasje, zainteresowania czy po prostu modę – na pewno znajdziesz pościel, która maluchowi się wizualnie spodoba!

Po zakupie pamiętaj jeszcze, aby zapisać sobie, jak dbać o taką pościel. Produkty dla dzieci są zwykle delikatniejsze niż dla dorosłych dlatego można je np. prać tylko w temperaturze do max 40 stopni Celsjusza, nie powinno się ich suszyć w suszarkach bębnowych czy do samego prania dodawać wybielaczy.

Wszystkie takie podpowiedzi znajdziesz w opisie tej konkretnej pościeli dla dziecka, którą zdecydujesz zakupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *