Czas na ciekawe miejsce w ogrodzie dla dziecka!

0

Dziecko rośnie i zaczyna mieć ochotę na szaloną zabawę w ogrodzie? To wspaniale! Zanim jednak wypuścisz je na żywioł do ogrodowych zabaw, zadbaj o to, by stworzyć mu w tym miejscu praktyczny i bezpieczny zakątek rekreacyjny. Od czego zacząć?

Budujemy przydomowy plac zabaw dla dzieci

Jeśli posiadasz przed swoim domem nawet stosunkowo niewielką przestrzeń, którą możesz wykorzystać, to zorganizuj w niej miejsce zabaw dla dziecka. Współczesne inspiracje i pomysły projektantów, twórców oraz producentów takich miejsc do wesołek zabawy przechodzą często największe nawet oczekiwania rodziców. Nietuzinkowy plac zabaw do przydomowego ogrodu można stworzyć i na bardzo małej przestrzeni, nawet wtedy, jeśli do wykorzystania masz ledwie kilka metrów trawnika, jak i na znacznie większych powierzchniach, które pozwalają puścić wodze wyobraźni i zaplanować o wiele więcej atrakcji dla swojej pociechy.

Prosta ale bardzo praktyczna piaskownica wypełniona plażowym piachem, konewka, wiadro do robienia babek i łopatka, to tylko miły początek. Możesz skusić się również na lubianą przez dzieci ślizgawkę (najlepiej nie za wysoką, dla bezpieczeństwa pociechy), huśtawkę (klasyczną, drewnianą albo wykorzystującą opony), bujaki, koniki na biegunach, nowoczesną pełną atrakcji karuzelę, albo gotowy zestaw różnych produktów ogrodowych, które opracowano z myślą o dzieciach.

Ciekawostką może być również przydomowa mini siłownia ogrodowa, z której będzie mogło skorzystać i dziecko, i Ty, jako jego rodzic!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *