Czy można przekłuć uszy małemu dziecku?

0

Zakładanie pierwszych kolczyków małemu dziecku, często jest tematem spornym, w którym rodzice przerzucają się argumentami „za” i „przeciw”. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania, które tak nurtują rodziców przed wizytą w salonie kosmetycznym ze swoją pociechą. Czy można przekłuć uszy niemowlakowi? Jaką metodę wybrać, by była dla niego możliwie najbezpieczniejsza? Które kolczyki sprawdzą się najlepiej dla maluszka?

Kiedy jest dobry moment na założenie pierwszych kolczyków dziecku?

Na samym początku rozwiejmy podstawowy problem — nie istnieją żadne podstawy medyczne, które mogłyby zabronić przekłucia uszu dziecku w dowolnym (nawet niemowlęcym) wieku. Oczywiście kolczyki dla niemowlaka powinny być przede wszystkim zakładane w salonie, który spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa i antyseptyki, by cały zabieg przeszedł sprawnie i bezpiecznie. Poza tym warunkiem decyzja o przekłuciu uszu dziecka powinna być wyłączną wolą rodziców.

Warto zaznaczyć, że kolczyki dla dziecka, które ma zaledwie kilka miesięcy, mogą być atrakcyjne do zabawy, czego skutkiem zwykle jest podrażnienie ucha lub zgubienie biżuterii.

Jeżeli rodzice decydują się zabrać do salonu piercingu kilkulatka, powinni pamiętać, by odpowiednio przygotować go do zabiegu dzięki rozmowie i wytłumaczeniu dziecku, jak cała procedura będzie wyglądać. By nieco ośmielić i przekonać dziecko, warto wspomnieć, że będzie ono mogło samodzielnie zdecydować o wzorze pierwszych kolczyków. To z pewnością będzie dla niego atrakcyjne.

Jaką metodę przekłuwania uszu wybrać dla swojego dziecka?

Kolczyki dla niemowlaka nie powinny być zakładane starodawną metodą, czyli przy użyciu igły do piercingu. Taka opcja może powodować u dziecka ból, lekkie krwawienie, a także spory stres wynikający z przedłużającego się trwania zabiegu. Na szczęście w wielu salonach kosmetycznych można poprosić o zastosowanie nowatorskiego, sprawdzonego systemu przekłuwania uszu metodą Blomdahl, dzięki której kolczyki dla dziecka zakładane są za pomocą jednego kliknięcia na oboje uszu jednocześnie. To zdecydowany atut tej metody, który chwalony jest przez wielu rodziców. Kolejną zaletą, jest zastosowanie zasad, które mają na celu uniknięcie wystąpienia alergii kontaktowej, stanów zapalnych, a także podrażnień. To wszystko wynika z użycia wyłącznie sterylnych elementów aparatu i kolczyków, a także specjalnej i opatentowanej konstrukcji gwintów i zatyczek. Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie hipoalergicznej biżuterii. Dlaczego to takie ważne w przypadku dzieci?

Kolczyki dla niemowlaka antyalergiczne — dlaczego warto je zakładać?

Alergie u dzieci i dorosłych stają się prawdziwą plagą. Oprócz uczulenia na pokarmy i alergeny wziewne należy pamiętać o dosyć powszechnym występowaniu alergii kontaktowej na metale. Często pojawia się ona na skutek bezpośredniej styczności skóry z niklem, kadmem, palladem, złotem lub srebrem, a to właśnie one tak powszechnie używane są do produkcji zwykłej biżuterii. Alternatywą dla tego zagrożenia jest założenie dziecku kolczyków marki Blomdahl, które produkowane są z najwyższej jakości tytanu i plastiku medycznego. Te materiały nie zawierają w swoim składzie nawet śladu uczulających substancji i właśnie dlatego rekomendowane są dzieciom podczas wizyty w salonie kosmetycznym. Dzięki takiemu wyborowi maluch uniknie ryzyka podrażnień, wysypki, zaczerwienienia i świądu, a także bez przeszkód będzie mógł cieszyć się pięknymi, nowymi kolczykami.

Jeżeli Ty również w nieodległej przyszłości planujesz zabrać swoje dziecko, by przekłuć mu uszy, pamiętaj o wymienionych wyżej wskazówkach, by móc zapewnić swojej pociesze komfort i bezpieczeństwo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *