Czy warto oszczędzać na butach dla dzieci?

0

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż zakup obuwia dla dziecka: małe buciki, ładny kolor, modny fason i gotowe! Czyżby?

A co z profilowaniem stopy i gwarancją odpowiedniego oddychania skóry w małym buciku?

Sprawdź dlaczego nie warto pochopnie kupować butów dla dziecka.

Na co zwracać uwagę kupując obuwie dla dzieci?

Przede wszystkim, zanim jeszcze wybierzemy się do sklepu po buty dla dziecka, warto wiedzieć, że podobnie jak w każdej innej dziedzinie: produkt produktowi nie jest równy. W sklepach rodzice często zderzają się z tak dużym wyborem butów dla swoich pociech, że sami nie wiedzą jakie wybrać, a ich zakup niejednokrotnie kończy się wyborem tych najtańszych: za 10, 15 zł (!), pod głównym argumentem: „Przecież i tak dziecko za chwilę z nich wyrośnie”.

Kłopot w tym, że zanim dziecko wyrośnie z jakiegokolwiek bucika, to jego plastyczna, dopiero formująca się stopa zetknie się z obuwiem, które przez kilka miesięcy będzie tą stopkę kształtowało. I jeśli but za 10,15 zł nie będzie odpowiednio wyprofilowany (a przy tej cenie na pewno nie będzie), wówczas płaskostopie to tylko najmniejszy z problemów, którym może się skończyć dla dziecka chodzenie w takim obuwiu.

Do tego dojdą bąble, odparzenia, nieodpowiednia wentylacja stopy, problemy skórne czy nawet ryzyko wykrzywienia się stopy tak, że trudno ją będzie na powrót ukształtować.

Wybierając buty dla dziecka warto zwrócić uwagę na to, czy: będą one odpowiednio wyprofilowane (jak np. popularne, choć droższe buty ecco, czy stopa dziecka będzie w nich oddychać, oraz czy wykonane są z bezpiecznych, porządnych materiałów. Te 3 kwestie są absolutnie najważniejsze w czasie zakupu dziecięcego obuwia.

Jeśli kupujesz buty dla pociechy np. w sklepie internetowym: zwróć też koniecznie uwagę na to, jak opisany jest dany but. Jeśli opis jest krótki i lakoniczny, to zwykle znak, że sprzedawca po prostu nie ma czego chwalić?

Ciekawym przykładem jest tu wspomniany wyżej sklep marki Ecco ? przy każdym bucie mamy tu szeroko opisaną technologię jego produkcji, warstw, materiałów użytych do wykonania itd. itd.

Czy warto oszczędzać na butach dla dzieci?

Jeśli zależy Ci na prawidłowym wzroście i rozwoju stopy dziecka – zdecydowanie nie warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *