Czym suplementować dziecko, aby umysł prawidłowo się rozwijał?

Do prawidłowego rozwoju mózg dziecka potrzebuje odpowiednich składników odżywczych. Bez nich nie będzie mógł działać dobrze, a to może przełożyć się na przykład na gorsze wyniki dziecka w szkole. Czym wobec tego suplementować dziecko, aby jego umysł rozwijał się i działał prawidłowo każdego dnia?

U najmłodszych dzieci w pierwszych latach ich życia mózg nie jest jeszcze w pełni wykształconym organem. Jego ośrodki dopiero zaczynają się formować, przetwarzać bodźce i uczą się na nie reagować. Wobec tego rodzice jak najwcześniej powinni zadbać o to, aby ich dziecko mogło rozwijać się prawidłowo także pod tym względem.

Stymulowanie rozwoju mózgu u dzieci może mieć miejsce na kilka sposobów. Bazą jest tutaj właściwa dieta, która będzie zawierała wszystkie wartościowe składniki odżywcze potrzebne do wzrostu, ponadto ważne jest samo aktywizowanie umysłu, na przykład z wykorzystaniem specjalnych zabawek, które na przykład mają różne kolory, wydają dźwięki, różnią się pomiędzy sobą fakturami.

Jakie witaminy wspierają rozwój mózgu u dziecka?

Najważniejsze z nich to witaminy zaliczane do grupy B, ponieważ wpływają one kompleksowo na układ nerwowy człowieka. Wśród nich znajduje się ryboflawina ? witamina B2, która jest niezbędna do budowy komórek mózgu, witamina B12, która wspiera także układ sercowo-naczyniowy oraz wydolność psychofizyczną, ponadto witamina B1, która redukuje zmęczenie. Ważne są również witamina C, witamina B3 oraz witamina B5, kwas foliowy, ponadto kwasy tłuszczowe Omega, potas, fosfor, cynk, żelazo, (np.: sideral gocce)magnez czy wapń.

Najlepiej, aby wszystkie te składniki dostarczać dziecku wraz z odpowiednią dietą, niemniej jednak nie zawsze jest to możliwe. Jako wsparciem można wobec tego wybrać specjalne suplementy diety, na przykład Visolvit (Visolvit.pl), który ma postać pysznych żelków i proszku do przygotowywania pomarańczowego napoju. Na stronie internetowej Visolvit.pl można znaleźć wykaz składników w preparacie, a także dostępna jest specjalna strefa z grami i zabawami dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *