Deszczowy dzień z mamą i tatą

Deszczowe dni, zwłaszcza, jeśli wypadają w weekend są zmorą dla wielu rodziców, którzy nie mają pomysłów na to, jak zapewnić swoim dzieci ciekawe zajęcia w domu. Problem jest zwłaszcza, jeśli chodzi o dzieci w wieku przedszkolnym, które jeszcze nie do końca potrafią się same sobą zająć. Doskonałym rozwiązaniem na super zabawę z przedszkolakiem jest nauka liczenia oraz nauka alfabetu.

Oczywiście najlepiej, jeśli ma się do tego jakieś pomoce naukowe, na przykład tabliczki z literkami albo cyferkami. W razie potrzeby można namówić dziecko na namalowanie własnych literek czy cyferek.

Ciekawym pomysłem jest także wykonanie rysunku, którego zadaniem jest pomoc w rozszyfrowaniu tego, co przedstawia dana cyfra czy litera.

W przypadku liczb jest to bardzo proste, bo rysuje się określoną liczbę przedmiotów, oczywiście za każdym razem innych. W przypadku zaś literek konieczne jest wymyślenie przedmiotu zaczynającego się na tę literek, co w kilku przypadkach nie jest możliwe.

Chyba że pozwolimy dziecku narysować Ąckiego, a do kompletu stworzyć jego wymyślonego brata Ęckiego. Przy rysowaniu i później przy układaniu czy też losowaniu kart dziecko uczy się literek i cyferek poprzez zabawę, co może być dużą frajdą zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.

Autor: Roma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *