Dlaczego przedszkole niepubliczne?

Znalezienie kompetentnej opieki dla dziecka w wieku przedszkolnym jest tym, co przyprawia wielu rodziców o poważny ból głowy. Niby możliwości jest kilka, ale prawie żadna z nich nie jest do końca zadowalająca rodziców myślących perspektywicznie o prawidłowym rozwoju dziecka.

Jak znaleźć dobrą opiekę dla dziecka?

Małe dzieci, szczególnie te w wieku dwóch – trzech lat wymagają szczególnej troski i nieustannej uwagi czego nie jest w stanie w 100% zapewnić nawet najlepsza babcia i dziadek, choć oczywiście zdarzają się wyjątki. Inaczej sytuacja wygląda, gdy członkowie dalszej rodziny pozostają z dzieckiem sporadycznie i w niewielkich ramach czasowych, wtedy faktycznie jest to nieoceniona pomoc. Jednakże w przypadku zapracowanych rodziców w grę wchodzi wyłącznie kompleksowa codzienna opieka prowadzona przez wykwalifikowaną kadrę. Mało która opiekunka zatrudniona w domu jest w stanie wypełnić to odpowiedzialne zadanie. Rzecz nie tylko w niezwykłej wręcz cierpliwości, dokładności i spostrzegawczości, ale również w zapewnieniu dziecku zajęć idealnie dopasowanych do wieku i indywidualnych predyspozycji. Taką opiekę zagwarantuje tylko przedszkole.

Przedszkole niepubliczne czy publiczne?

Rodzice mają dziś standardowo do wyboru przedszkola publiczne i niepubliczne. Jaka jest między nimi zasadnicza różnica? Przede wszystkim przedszkole publiczne zależne od władz samorządowych jest prowadzone podobnie jak szkoły publiczne z plusami w postaci mniejszych kosztów ponoszonych przez rodziców i z minusami w postaci skostniałego systemu polegającego na nieprzystosowaniu do zmieniającej się rzeczywistości, przepełnieniu oraz mało ambitnym celom. Często, na co zwracaja uwagę sami rodzice, stanowią pewną formę przechowalni, a nie placówki rozwojowej, choć i tu bywają wyjątki.

Rodzic, który chce dla dziecka opieki rozwijającej jego zdolności, zainteresowania i wspomagającej rozwój, powinien szukać odpowiedniego przedszkola niepublicznego (prywatnego). W niektórych miastach bywają nawet niepubliczne przedszkola jak, np. przedszkole sunny kids academy z Kielc, które przyjmują dzieci już w wieku 2,2 lat. Tak wczesny czas przyjmowania dzieci do placówki, to nie tylko odciążenie rodziców, ale i szybsze rozpoczęcie nauki maluchów, które w tym wieku mają wyjątkowo chłonne umysły. Ten moment warto wykorzystać!

Dobre prywatne przedszkole zapewni dziecku wiele zajęć dodatkowych, choćby naukę angielskiego czy zajęcia rytmiczno-taneczne. Są też i takie, które mogą pełnić opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym. Poszukiwania odpowiedniej placówki można zacząć od wpisu w wyszukiwarkę hasła przedszkole kielce, warszawa lub dowolnie wybrane inne miasto. Oczywiście, po znalezieniu kilku lokalnych placówek, najlepiej jest porównać ze sobą ich programy tak, by wybrać dla dziecka to, co najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *