Dlaczego warto decydować się na używanie chusty?

Pierwsze lata w życiu dziecka są niesamowicie ważne zarówno dla rodziców, jak i dla malucha.

Wówczas tworzy się niesamowita więź, jaka łączy matkę, ojca oraz malucha, który potrzebuje stałej bliskości.

Z tego względu, bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznych nosidełek są chusty.

Obecnie cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Bez problemu można je kupić także w Polsce. Dlaczego w takim razie warto jest zdecydować się na ten sposób noszenia dziecka? Jakie korzyści z niego płyną?

Bliskość i zaufanie

Przede wszystkim, chusty są gwarancją permanentnej bliskości, jakiej pociechy potrzebują – zwłaszcza noworodki. Rodzic nie jest w stanie cały czas nosić dziecko na rękach – chusta jest więc zdecydowanie wygodniejsza. Maluch jest wówczas ciągle w pobliżu ojca lub matki, a jednocześnie dorosły może oddać się innym czynnością. Ponadto, chusta pomaga dziecku w utrzymaniu prawidłowej pozycji, czyli „żabki fizjologicznej”. Maluch bowiem powinien mieć lekko zaokrąglone plecki, a jego nóżki muszą być podkurczone. Takie ułożenie jest pomocne także podczas kolki, kiedy w brzuszku dziecka zbierają się gazy. Ogromne znaczenie ma również mniejsze obciążenie kręgosłupa osoby noszącej. Badania wskazują, że te pociechy, które są noszone w chustach mniej płaczą w ciągu dnia (aż o 43%). Tendencja ta widoczna jest również wieczorami – dziecko zdecydowanie szybciej zasypia. Naturalnie, wiele zależy od umiejętności rodzica, ponieważ chusta spełnia swoją funkcję jedynie jeśli jest odpowiednio założona.

Mobilność

Warto zwrócić uwagę także na mobilność chusty. Nosidełko jest z reguły przeznaczone do krótkich tras – nie nadaje się chociażby na spacery. Lekka chusta natomiast może być bez jakichkolwiek problemów transportowana. W jej towarzystwie niestraszne są rodzicom nawet naprawdę długie wędrówki. Używanie chust jest dzisiaj modne, podobnie jak zastępowanie pieluszek jednorazowych, przez pieluszki wielorazowe. W obu przypadkach jednak jest to nie tylko chwilowy trend, ale bardzo ciekawe i nowatorskie podejście do kwestii rodzicielstwa.

Chusty dla dzieci kupisz w sklepie internetowym Nosimisie pod adresem http://nosimisie.pl/22-chusty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *