Docenić w Dniu Matki!

Była przy nas zawsze. Tak w tych pięknych, jak i w tych trudnych chwilach. Wspierała nasze wybory, choć nierzadko okazywały się błędne. Cierpliwie tłumaczyła, co wolno, a czego nie. Dlatego jej święto – Dzień Matki 26 maja to wspaniała okazja, żeby w natłoku spraw znaleźć chwilę i podziękować mamie, za wszystko, co dla nas zrobiła.

Matka od zawsze była otoczona szczególnym kultem, a szacunek dla niej był obowiązkiem. Już w starożytności matkę szczególnie czciło się jako tę, która daje życie, pielęgnuje i wychowuje potomstwo. Była synonimem płodności rozumianej jako obfitość. Gdzie znajdowała się matka pojawiał się dobrobyt. Matki były, i nadal są, opiekunkami „domowego ogniska”. Pilnują, by niczego w rodzinie nie zabrakło.

Równie dawna tradycją jest obdarowywanie matek upominkami. Najczęściej były to kwiaty oraz życzenia. Im czasy bardziej współczesne, rodzaje prezentów bardzo się zmieniły, ale także stały się znacznie bardziej różnorodne. W zależności od wieku dzieci oraz od ich możliwości finansowych matki otrzymują kwiaty, laurki, ale także zagraniczne wycieczki czy samochody.

Dzień Matki obchodzony jest nie tylko w Polsce. Wiele państw pamięta o swoich matkach w konkretnym, wyznaczonym ustawowo dniu.

W Polsce obchodzimy go 26 maja. Po raz pierwszy obchodzono go w 1914 roku w Krakowie.

W Anglii w XVII – XIX wieku w czwarta niedzielę Wielkiego Postu obchodzono Niedzielę
u Matki. Był to dzień wolny od pracy, w którym dorosłe, pracujące dzieci wracały do domów rodziców i przynosiły prezenty dla matek.

W USA w roku 1905 Anna Jarvis wywalczyła ustanowienie Dania Matki, a w 1914 roku Kongres USA ustanowił ten dzień świętem narodowym. Wypada on zawsze w drugą niedzielę maja.

Mimo, że ona z pewnością tego nie oczekuje, można, a nawet powinno się zaskoczyć Mamę i kupić jej jakiś oryginalny upominek, który będzie przypominał jej o tym, że zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu i sercu swoich dzieci.

Dzień można zacząć od podania Mamie śniadania do łóżka. Świetnie w tym dniu sprawdza się zakochane kubeczki, czy kubek – magiczne serduszka, który po nalaniu do niego wrzątku przekazuje gorące uczucia dla naszej mamy. Niech to będzie dzień, w którym to ona będzie najważniejszą osobą. To właśnie takie gesty sprawią, że nasza mama poczuje się jak nowo narodzona i nabierze sił oraz chęci do życia.
Bardzo dobrym pomysłem jest również kolacja. Nieodzownym jej elementem powinno być wino. Do eleganckiej butelki z dobrym alkoholem idealnie dołączyć prezentowy zestaw do wina – butelka. Taki prezent na dzień matki przyda się mamie nie tylko w dniu jej święta. Podarunek ten najlepiej sprawdzi się w przypadku mamy lubiącej prezenty praktyczne. Tutaj więc warto pomyśleć również o kamiennych kostkach do drinków i whiskey, silikonowej formie lodowej – titanic czy silikonowej formie lodowej – czekoladowe i lodowe serce, by mama mogła zaskoczyć gości nietypowo wyglądającym dodatkiem do napojów. Na podobnej, zaskakującej, zasadzie będą działać nietopniejące kieliszki lodowe. Mama, pomimo wieku, na pewno poczuje się znacznie młodsza oraz modna, nadążając za współczesnymi nowinkami. To również poprawi jej poczucie własnej wartości.
Z praktycznych oraz przydatnych akcesoriów najbardziej przydadzą się sylikonowe łapki pieski. Dzięki nim żaden gorący garnek nie będzie dla naszej mamy groźny, a dzięki tworzywu, jakim jest sylikon, uniknie ona oparzeń, jak to ma miejsce w przypadku ześlizgującej się ciągle z naczyń ściereczki. Może to być również latarka – brelok solarny – 3 led, szczególnie polecany osobom roztrzepanym, wciąż gubiącym klucze do domu czy samochodu.

Z prezentów na Dzień Matki, możemy podarować mamie również chroniącą przed deszczem, a zarazem piękną, w kształcie serca, parasolkę serce lub, wyglądającą do złudzenia jak kwiat w wazonie, parasolkę w wazonie – czerwoną różę. Noszona
w deszczowe dni, będzie jej zawsze o nas przypominać i o tym, jak bardzo się o nią troszczymy. Z innych pomysłów proponujemy czekoladowy notes – idealny prezent dla każdej czekoladoholiczki, gdzie mama będzie mogła zapisywać wszystkie dobre chwile
w swoim życiu, również te, których częścią jesteśmy my.
Jeżeli nasza Mama na co dzień nie kupuje sobie luksusowych produktów, bo uważa, że szkoda na nie pieniędzy, możemy zafundować jej naszyjnik Arweny z filmu Władca Pierścieni. Nie dość, że jest to biżuteria najwyższej jakości, wykonana specjalnie na potrzeby filmu, a jej zdobycie wiąże się z wysiłkiem z naszej strony, to mama, nosząc tak rzadką biżuterię, poczuje się naprawdę wyjątkowo. Będzie to znak od jej dziecka, że zasługuje ona na to, co najlepsze.
Letnie wieczory z pewnością umili ciekawa lampa księżycowa – księżyc w pokoju, która da ukojenie po męczącym, długim dniu.

Jeśli mamę mamy wciąż pracującą zawodowo, lub doszkalającą się na różnego rodzaju kursach czy szkoleniach, doskonałym pomysłem będą wszelkiego rodzaju kubki, nie tylko termiczne, poczynając od kubka obiektywu, poprzez kubek dla muzyka – uwertura, na dwukaratowym kubku, kończąc. Dobrym pomysłem będzie podarowanie mamie czegoś, co będzie jej o nas przypominać również w pracy. W tym przypadku doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju neocube. Mogą to być bardziej delikatne neucube – kulki magnetyczne srebrne, lub znacznie bardziej rzucające się w oczy neocube cubic – srebrny neocube sześcian. Ciekawym pomysłem, a równocześnie robiący ogromne wrażenie jest miniaturowy układ słoneczny – kinetyczny system oraz hipnotyzujące pierścienie kinetyczne. Uwierzcie nam, mama będzie zachwycona i z dumą będzie eksponować podarunek na biurku. Wszystkie wyżej wymienione propozycje na pewno przypadną mamie do gustu, jak również będą bardzo ciekawą ozdobą gabinetu czy pokoju, w którym pracuje.

Nic jednak nie zastąpi tradycyjnego kwiatu czy bukietu, a najlepiej, jeżeli mama będzie mogła cieszyć się nim znacznie dłużej. Świetnym pomysłem na zachowanie tej chwili radości jest podarowanie mamie róży jerychońskiej – róży z Jerycha, zwanej także zmartwychwstanką. Zakupiona w fazie przed rozkwitnięciem, zachwyci naszą rodzicielkę swoim rozwojem do pięknego kwiatu, a następnie będzie cieszyć oko wspaniałym kwitnącym kwiatem.

Aby uniknąć kupna kolejnego zestawu perfum, warto zastanowić się nad zorganizowaniem czegoś mniej banalnego. Można wziąć mamę na spacer po lesie, na piknik, rower lub na obiad do restauracji. Mama na pewno będzie zadowolona, że może w końcu spędzić z trochę czasu z nami sam na sam. Na co dzień oboje jesteśmy zajęci swoimi sprawami i nie mamy czasu dla siebie nawzajem. Porozmawiajmy z nią, dowiedzmy się co u niej, jakie ma problemy, co ostatnio się wydarzyło w jej życiu.

Do sprawiania ludziom radości nie potrzebny jest worek pieniędzy czy kopalnia złota. Prezenty skromne, ale podarowane z serca, cieszą bardziej niż diamentowa kolia. Zróbmy za mamę zakupy, posprzątajmy mieszkanie. Jeżeli nie przerasta to naszych możliwości, spróbujmy upiec coś specjalnie dla niej.

Bardzo często jednak kupujemy prezent na ostatnią chwilę. Tymczasem powinien to być prezent przemyślany, stawiający na pierwszym miejscu mamę. Do tradycyjnych kwiatów
i życzeń warto dołączyć prezent, który wywoła szczery uśmiech na twarzy mamy i będzie jej służył.

Pamiętajmy, że nie tylko na Dzień Matki każdej mamie należą się kwiatki i ciepłe słowa ale na co dzień, a w tym dniu mamy okazję w sposób wyjątkowy okazać swoje podziękowania za wszystko, co mamy dla nas robią. Dzień Matki to okazja, aby podziękować za to, że od rana do późnej nocy martwią się o nas. Są przy nas, gdy wołamy o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *