Drewniane mini rolki – edukacyjne pomysły

Rozwijanie u dziecka zmysłu wzroku wiąże się ściśle z jego rozwojem intelektualnym.

Jako rodzice powinniśmy starać się możliwie najczęściej stymulować taki rozwój, jednak poprzez beztroską zabawę, a nie zajęcia, które maluchowi nie przynoszą żadnej satysfakcji.

Warto zatem zwrócić uwagę na zabawki edukacyjne, które wspomagają wyrabianie zdolności stricte umysłowych u dziecka. Oferta sklepów internetowych obfituje dziś w takie przedmioty, dlatego dobrze tam właśnie rozpocząć nasze poszukiwania.

Zabawką godną polecenia ze względu na jej walory dydaktyczne jest Mały drewniany grzebień i małe rolki Aximo. Zestaw ten umożliwia maluchom stworzenie w pionie niejednej mozaiki, zgodnie z szablonem lub wymyślonej na poczekaniu przez dziecko.

 

Kolorowe rolki ułatwiają odtworzenie wzoru znajdującego się na załączonych do zestawu kartkach. O tej zabawce z całą pewnością można powiedzieć, że pobudza dziecięcą wyobraźnię i myślenie twórcze (szczególnie przy tworzeniu własnych wzorów).

Odtwarzanie szablonów natomiast wspomaga umiejętność logicznego myślenia oraz zmusza do lepszej koncentracji uwagi.

 

Ponieważ na zestaw składają się wspomniane rolki oraz grzebień – poprawiają się także zdolności manualne dziecka, ze względu na konieczność dopasowywania rolek do grzebienia – ich wkładania i wyciągania w zależności od tego, jaki obrazek mamy do stworzenia.

Autor: Aneta Bilska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *