Drewniane układanki sposobem na zimową nudę

Ten, kto sądzi, że drewniane zabawki to przeżytek – jest w błędzie. Choć przez jakiś czas skupialiśmy się na elektronicznych cudach, to jednak drewno nadal jest cenione, dzięki niezawodności i bezpieczeństwu. Ekologiczne i antyalergiczne zabawki są modne i atrakcyjne. Największą popularnością cieszą się te…
edukacyjne, dające radość, ale też uczące.

Rozwój poprzez zabawę następuje na wiele sposobów. Jednym z bardziej widocznych jest zabawa układankami. Zabawki logiczne są przeznaczone głównie dla starszych dzieci. Maluchy w wieku 4-6 lat mogą zacząć swoją przygodę z układankami wymagającymi koncentracji, myślenia, analizowania, zmuszającymi do uczenia się na własnych błędach. Do wielu rozwiązań dochodzi się metodą prób i błędów.

Zabawką działającą na takiej zasadzie jest układanka kombinator. Niby proste połączenie klocków, jest w rzeczywistości trudną do przejścia grą. Każdy element musi być ułożony odwrotnie do poprzedniego. Efektem końcowym jest zbudowanie wieży. Żeby ułożyć je w ten sposób, trzeba obrać dobrą taktykę, a przede wszystkim – robić to precyzyjnie i sprawnie tak, by nie poruszyć klockami i nie zburzyć układanki.

Jeszcze bardziej urozmaiconą zabawką jest tablica sprawności. Wymaga skupienia, cierpliwości i zdolności manualnych. Polega na przeprowadzeniu krążka przy pomocy sznureczka i prowadnicy przez 3 skomplikowane plansze.

W każdej z nich czają się zasadzki, więc maluch musi umieć ocenić sytuację i wybrać tylko dobre rozwiązania. W innym przypadku, gra rozpoczyna się od nowa.

Autor: Sonata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *