Dzieci poznają zwierzęta, czyli dlaczego warto postawić na figurki Schleich?

Mimo tego, że obecnie dużo mówi się o pozytywnym wpływie zabawek interaktywnych na rozwój dzieci w każdym wieku, mniej złożone zabawki wcale nie powinny zostać odstawione. Wręcz przeciwnie, stanowią one wspaniałe urozmaicenie codziennych rozrywek. Wbrew pozorom, pozostają też elementami mogącymi przyczynić się do szybszego i sprawniejszego poznania świata przez naszą latorośl.

Precyzyjnie wykonane, zachwycające swym realizmem figurki Schleich to gadżet służący zarówno, jako cudowna zabawka, jak i kolejna figurka składająca się na imponujący zestaw kolekcjonerski.

Jednak, aby figurki mogły przynieść pożytek dzieciom, nie wystarczy ich zakup. Owszem, sprawią radość estetyczną konstrukcją i ładnymi kolorami, lecz oczekiwane rezultaty da nam poświęcenie maluchowi czasu i zachęcenie go do poznania odmiennych gatunków zwierząt.

Seria koni, zwierząt dzikich czy też polskich pozwoli przybliżyć szkrabom różnice między ludźmi a innymi istotami. Będzie też pretekstem do zapamiętania, choć części odgłosów, jakie wydają z siebie konkretne zwierzaki. Dodatkowo, umożliwią wytłumaczenie tego, które gatunki mogą stanowić niebezpieczeństwo, a które są z reguły przyjazne.

Staną się też zachętą do rozmowy o naturalnym środowisku życia przedstawicieli fauny.

Przy aktywnej postawie opiekuna figurki Schleich będą podstawą nauki o wrażliwości na los zwierząt, trosce i odpowiedniej opiece nad nimi.

Autor: Sonata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *