Dziecięce akcesoria łazienkowe: jakie, gdzie szukać?

Ze względu na niższy wzrost i mniejsze umiejętności, dzieci często potrzebują odrębnych akcesoriów przydatnych w codziennym życiu. Wyższe stołki, które pozwalają dosięgnąć do umywalki czy stołu, łatwe w obsłudze gadżety to tylko niektóre z nich.

Ważnym elementem wyposażenia dostosowanego do potrzeb maluchów są również odpowiednie akcesoria łazienkowe.

Dzięki nim, dziecko lepiej radzi sobie z zachowaniem higieny i potrafi samodzielnie podołać łazienkowym czynnościom.

Jakie akcesoria łazienkowe dla dzieci?

Jedną z najważniejszych rzeczy niezbędnych do utrzymania higieny są szczoteczki do zębów. Te dla dzieci dostępne są w różnych zabawnych formach, często są różnokolorowe i ciekawie ozdobione. Powinniśmy jednak skupić się nie tylko na ich wyglądzie, ale również miękkości. Na szczoteczkach znajdują się informacje dotyczące miękkości włosów, więc sprawdźmy, czy na pewno dajemy dziecku dobry, miękki i łagodny dla jego dziąseł model.

Do mycia zębów przyda się też kubek umożliwiający płukanie jamy ustnej. Najlepiej zadbać o plastikowy kubeczek, często sprzedawany w zestawach ze szczoteczkami. Kubki są ciekawie zdobione i nierzadko zawierają wesołe obrazki.

Oprócz tego, dzieciom przydadzą się mniejsze ręczniki, w tym osobne ręczniczki do twarzy.

Wszystkie one powinny być miękkie, najlepiej grube, żeby dobrze wchłaniały wilgoć i nie wymagały zbyt długiego wycierania. Na rynku dostępne są ręczniki o różnych kształtach, w tym nawet te z dodatkowymi elementami takimi, jak kaptury albo ręce i nogi, które sprawiają że ręcznik przypomina jakieś zwierzątko. Żeby dziecko nie miało problemów z zawieszaniem oraz ściąganiem swojego ręcznika, warto powiesić mu także dodatkowy wieszaczek, który będzie znajdował się odpowiednio nisko.

Warto zaopatrzyć pociechę w myjkę albo gąbkę, żeby ułatwić jej czyszczenie ciała.

Te akcesoria także występują w specjalnych wersjach dla dzieci. Można też zatroszczyć się o dopasowane do pozostałych przyborów osobnej mydelniczki, w której znajdzie się łagodne mydło dla dzieci. Ewentualnie, można wybrać dziecięcy dozownik do mydła w płynie.

Takie produkty występują w przeróżnych postaciach oraz w odmiennych wersjach kolorystycznych.

Można również zadbać o specjalny organizer na dziecięce przybory kąpielowe. Jeśli maluch wie, gdzie ma szukać szczoteczki, pasty, kubeczka, ręcznika do twarzy i innych niezbędnych przedmiotów, na pewno łatwiej będzie mu samodzielnie radzić sobie z myciem. Zamiast organizera, można zaopatrzyć malucha w wygodną w obsłudze kosmetyczkę lub odrębną szafeczkę.

Wszelkie akcesoria łazienkowe dla dzieci w różnym wieku dostępne są zarówno w licznych sklepach internetowych, jak też w podobny punktach stacjonarnych.

Można je dostać w sklepach z produktami użytkowymi dla dzieci oraz w punktach handlujących rozmaitymi produktami łazienkowymi, w tym także tymi dla osób dorosłych.

Autor: Sonia S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *