Ferie zimowe – gdzie warto zabrać dziecko?

To, gdzie zabierzemy lub wyślemy dziecko na ferie zimowe powinno być decyzją przemyślaną, choć dzisiaj często przeszkodą jest brak czasu ze strony rodziców na wspólne wyjazdy, a także ograniczony budżet.Jak sobie z tym poradzić?

Zawsze jednak można znaleźć jakieś rozwiązanie!

Pomysły na ferie zimowe

Rodzinne wyjazdy są wspaniałą okazją do zacieśnienia więzi dziecko-rodzic, dlatego warto wybrać takie miejsce, które umożliwi spędzanie czasu na jakichś wspólnych rozrywkach. Pamiętajmy, aby uwzględnić możliwości naszej pociechy.

Kilkulatek co prawda może spróbować jazdy na nartach, ale oczywiście pod opieką rodziców lub instruktora. Kiedy maluch się wyszaleje na stoku, przydałyby się jakieś inne atrakcje. O tych warto pomyśleć również wtedy, gdy nie do końca mamy pewność, że dopisze nam pogoda.

 

Wybierzmy więc na zakwaterowanie hotel z basenem lub pensjonat położony blisko basenu. Nasze dziecko na pewno będzie zachwycone. Jeśli natomiast sami nie mamy czasu, żeby pojechać gdzieś wspólnie, możemy poszukać specjalnych obozów dla dzieci w różnym wieku.

Organizatorzy dbają o bezpieczeństwo maluchów, ale też troszczą się o to, by zapewnić im jak najwięcej wrażeń i rozrywki. Ponadto taki wyjazd stanowi doskonałą okazję ku temu, by nasza pociecha nawiązała nowe znajomości czy też nauczyła się czegoś nowego.

Gdzie konkretnie warto pojechać?

 

Jeśli zima, to i góry; to jest dla większości oczywiste. W Polsce podczas sezonu ferii zimowych, jeśli dopisuje pogoda, właściwie każdy kurort, zarówno większy, jak i mniejszy przeżywa prawdziwe oblężenie.

Zakopane i okolice to miejsca najpopularniejsze, ale też najdroższe. Podobne atrakcje znajdziemy w mniejszych miasteczkach, za to dużo taniej.

 

Autor: Aneta B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *