Fototapety czy naklejki na ścianę? Pokój dziecka

Aranżacja dziecięcego pokoju nie jest prostym zadaniem. Na szczęście wybór mebli, dodatków i dekoracji stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach jest na tyle szeroki, że przy odrobinie dobrych chęci każdy jest w stanie mu podołać.

Przy urządzaniu pokoju malucha szczególnie dużo uwagi należy poświęcić doborowi odpowiednich dekoracji na ścianę.

Kolorowe ściany

Jednolite ściany w całości pokryte farbą czy tapetą już dawno wyszły z mody. Z ich wykorzystaniem raczej trudno stworzyć niebanalne wnętrze, które przypadnie do gustu i dziecku i rodzicom.

Na szczęście w sklepach dostępne są również fototapety i naklejki na ścianę w bogatym wyborze wzorów. Z ich pomocą będziemy w stanie ożywić każde wnętrze. W dziecięcych pokojach najlepiej sprawdzają się fototapety z bajkowymi motywami, wpisującymi się w zainteresowania maluchów.

W przypadku starszych dzieci świetnie sprawdzą się chociażby fototapety z motywem przyrodniczym czy zdjęciem luksusowego samochodu.

 

Tego rodzaje dekoracje zajmują zwykle sporo miejsca, dlatego najlepiej sprawdzają się w dużych pokojach. W mniejszych wnętrzach lepszym wyborem będą naklejki na ścianę.

Oprócz naklejek z wizerunkami ulubionych bajkowych bohaterów naszych dzieci do naszej dyspozycji są również ciekawe motywy kwiatowe i geometryczne.

 

Z łatwością znajdziemy wśród nich takie, które przypadną do gustu i nam i maluchom. Jeśli gusta naszych dzieci zmienią się, wystarczy tylko zmienić naklejki, co z pewnością okaże się znacznie prostsze niż przemalowywanie całego pokoju czy wymiana tapety.

Jeśli fototapety to dla ciebie za mało, sprawdź co ciekawego na ścianę oferuje internetowa galeria sztuki

Autor: Karolina S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *