Francuskie meble i urządzanie pomieszczeń dziecięcych

Własny pokój jest dla każdego dziecka bardzo ważną przestrzenią w jego życiu.

To tu spędza pierwsze miesiące swojego życia, poznaje świat, uczy się nowych rzeczy.

Ważne jest więc to, aby była to przestrzeń, która pozytywnie wpływa na rozwój malucha i sprzyja dobremu samopoczuciu.

Pokoje dzieci są zazwyczaj malutkie i najlepiej sprawdzają się w nich francuskie meble, które są bardzo funkcjonalne, bo pojemne i łatwe do utrzymania w czystości. Meble francuskie sprawdzają się w wyposażeniu pokoju dziecka bardzo dobrze i służą przez długie lata. Ale trzeba pamiętać o tym, że od razu najlepiej zainwestować w jakąś uniwersalną stylistykę, a nie meble ściśle przeznaczone dla dziecka, które po trzech latach będą wymagały wymiany, bo ich ciekawy styl znudził się i przestał sprawdzać na danej przestrzeni.

 

Czasem rodzice, ze względu na zdrowie dziecka, decydują się na różnego rodzaju francuskie meble. Są to meble ze specjalnym przeznaczeniem dla dzieci cierpiących na alergię. Francuski mebel ekologiczny wykonany jest wyłącznie z materiałów pochodzenia naturalnego i takich, które zostały wykonane na drodze recyklingu. Sprawdza się też bardzo dobrze i jest przy tym wielofunkcyjny. Rzadziej rodzice decydują się urządzić pokój swojego dziecka meblami vintage choć są bardzo efektowne i ładne.

Wynika to przede wszystkim stąd, że meble z epoki vintage są zazwyczaj bardzo duże, zajmują dużo miejsca, jest zawsze problem z ich umieszczeniem w danym wnętrzu. Z meblami vintage trzeba też uważać, żeby nie przesadzić z ich ilością, bo mogą przytłoczyć pomieszczenie na tyle, że spędzanie czasu w takim wnętrzu będzie bardzo uciążliwe. Czasem jednak można pokusić się o jakiś gustowny dodatek w formie staroci, czym cechują się francuskie meble.

Wielu rodziców decyduje się na rzeźbione łóżeczko albo stolik nocny na którym można postawić najpotrzebniejsze dla malucha rzeczy.

Warto jednak pamiętać, że pokój dla małego dziecka ma raczej charakter przejściowy. Dziecko zacznie rosnąć, rozwijać się i będzie wymagać od rodziców remontu pokoju, nowych mebli francuskich, by samemu decydować o przestrzeni do życia. Najczęściej mają tak nastolatki, którzy szukają własnego stylu i potrzebują samookreślenia wobec siebie i innych. Dlatego też lepiej na początku ograniczyć się do kilku najpotrzebniejszych rzeczy zamiast już na początku urządzać pokój dla dziecka z przeznaczeniem na najbliższe dwadzieścia lat.

Każde dziecko lubi przestrzeń, która jest przyjazna dla niego, ale i przestrzeń, którą sam wybiera, niekoniecznie dobrze może się czuć w tak samo wyglądającym pokoju przez na przykład dziesięć lata, nawet jeśli jest to pokój zadbany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *