Gdy dziecko chce mieć rybki – mała rafa koralowa w domowym akwarium

Wiele dzieci marzy o posiadaniu własnego zwierzaka.

I o ile zakup psa, czy kota i powierzenie opieki nad nim kilkulatkowi nie jest rozsądnym rozwiązaniem, o tyle akwarium z rybkami to może być bardzo dobry pomysł!

O czym warto pamiętać kompletując jego wyposażenie?

Mimo iż rybki to zdecydowanie najmniej kłopotliwe ze wszystkich zwierząt, one również wymagają opieki. Trzeba zadbać chociażby o regularne zmienianie wody w akwarium, czy czyszczenie filtrów. Jeśli nie masz na to zbyt dużo czasu, najlepiej zdecyduj się na niewielki zbiornik z kilkoma rybkami.

Wystarczy akwarium o pojemności 25 litrów, do tego grzałka i filtr.

Nie poleca się natomiast zakupu akwarium-kuli, na który często decydują się niedoświadczeni akwaryści. Kula stwarza nienaturalne warunki do życia rybom, dlatego nie czują się one w niej zbyt dobrze.

Pozostaje jeszcze kwestia wypełnienia akwarium roślinami i rybkami.

To, co umieścicie w swoim akwarium, zależy wyłącznie od Waszej fantazji i sumy, jaką chcecie zainwestować…

Może być to równie dobrze mała rafa koralowa, jak i pojedyncza rybka z kilkoma roślinami. Jeśli chodzi o rośliny, najlepiej zdecydować się na niedrogie egzemplarze z niezbyt wygórowanymi wymaganiami.

Wybierając rybki, dobrze jest poprosić o pomoc sprzedawcę. Prawdopodobnie zaproponuje nam on zakup welonów lub bojowników. To mało wymagające rybki, które zachwycają swoim wyglądem.

Dziecko z pewnością będzie nimi oczarowane. Jeśli chciałbyś, by w Waszym akwarium znajdowała się rafa koralowa, powinieneś przygotować się na pewne utrudnienia.

Rafa wymaga słonej wody o odpowiednich parametrach, a utrzymanie takiego zbiornika jest kosztowne i pracochłonne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *