Gdzie kupić najlepsze pieluchy dla niemowląt?

Zapracowane mamusie i zabiegani tatusiowie mają na co dzień tyle zajęć, że trudno im zaplanować specjalną wyprawę po pieluchy. Dlatego wielu rodziców kupuje je po prostu tam, gdzie pozostałe artykuły spożywcze i gospodarcze. Jednak dostępne w dyskontach czy hipermarketach jednorazowe pieluchy – oprócz tego, że są pod ręką – mają wiele wad. Gdzie kupić najlepsze pieluchy dla niemowląt?

Jakie pieluchy są najlepsze dla niemowląt?

Coraz więcej rodziców dochodzi do wniosku, że pieluchy powinny być nieszkodliwe nie tylko dla pupy ich maluchów, ale również dla planety. Z tego powodu ekologiczne pieluszki jednorazowe znalazły już pokaźne grono zadowolonych użytkowników. Takie pieluszki są przewiewne, pozbawione niebezpiecznych materiałów i substancji (takich jak PVC, lateks, plastik, dioksyny czy składniki zapachowe), a do tego w znacznej części biodegradowalne (nawet do ok. 75%). Dla mam i tatusiów zaskoczeniem było też to, że wcale nie są dużo droższe w porównaniu z dyskontowymi produktami, a zakupione w promocji lub w dużej pace – nawet tańsze! Gdzie można kupić najlepsze pieluchy dla niemowląt?

Ekologiczne pieluszki – gdzie można je kupić?

Wcale nie musisz wybierać się nie wiadomo gdzie, żeby kupić eko pieluszki. Oczywiście to zasługa Internetu i możliwości zamówienia pieluszek bezpośrednio do domu albo do punktu odbioru.

Sklepy producentów. Najlepsi producenci ekologicznych pieluszek mają swoje sklepy firmowe, w których możesz zamówić cały ich asortyment. Dzięki temu jeśli znajdziesz już swoją ulubioną markę (i swojego dziecka), bez problemu kupisz, chociażby większy rozmiar czy pieluszki na noc. W tej grupie na wyróżnienie zasługuje polski producent pieluszek ekologicznych Kolorky.

Sklepy z akcesoriami dla niemowląt i dzieci. Firmy produkujące ekologiczne pieluchy dbają o to, żeby ich wyroby były dostępne w wielu różnych miejscach. Jednym z nich są sklepy internetowe, w których możesz kupić też inne potrzebne rzeczy, np. zabawki, ubranka czy kosmetyki.

Drogerie. Kolejnym miejscem, w którym znajdziesz ekologiczne pieluszki, są drogerie, zarówno internetowe, jak i stacjonarne (choć w tych drugich, wiadomo, może być większy problem z dostępnością Twoich ulubionych produktów). Jeśli często robisz zakupy w jakiejś sieci drogerii, sprawdź, czy nie oferuje również pieluch – zaoszczędzisz w ten sposób na wysyłce.

Serwisy aukcyjne. Oczywiście ekologiczne pieluszki dla dzieci i niemowląt możesz zamówić w jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich serwisów aukcyjnych, ale nie tylko tam – sprawdź również te mniej znane.

Co zrobić, żeby kupić ekologiczne pieluszki taniej?

Nie da się ukryć, że budżetu rodzinnego nie da się rozciągnąć i często liczy się każda złotówka. Co zrobić, żeby kupić eko-pieluszki taniej?

Śledź promocje. Promocje to oczywiście najlepszy sposób na oszczędności. Jeśli nie lubisz sprawdzać co chwilę, czy Twoje ulubione ekologiczne pieluchy są akurat w promocji, może warto zapisać do np. do newslettera producenta albo sprawdzonego sklepu z akcesoriami dla dzieci? Dzięki temu otrzymasz informacje z pierwszej ręki.

Korzystaj z social mediów. Warto też śledzić social media swojego ulubionego producenta. Niektóre rabaty czy obniżki są dedykowane tylko osobom obserwującym ich profile; na SM często urządzają też różne konkursy czy inne wydarzenia jako formę promocji. Spróbuj też dołączyć do rodzicielskich grup wsparcia – rodzice chętnie wymieniają się newsami o promocjach na pieluchy i inne dziecięce akcesoria. A może akurat ktoś kupił za dużo pieluch w jakimś rozmiarze i chętnie odsprzeda napoczętą paczkę?

Kupuj większe ilości. Zanim przekonasz się, że jakieś pieluszki są idealne dla Twojej pociechy (każde dziecko jest inne i, niestety, może nie polubić się nawet z najlepszymi produktami), lepiej zaopatrzyć się w mniejsze opakowanie. Jednak sprawdzone produkty warto kupić w większej ilości, np. w paczce XXL, wielopaku albo zestawie (np. pieluchy na dzień + na noc).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *