Gry planszowe – dlaczego warto w nie grać?

Specjaliści od dawna podkreślają, że gry planszowe to znacznie więcej niż ciekawe spędzanie wolnego czasu. To również rozrywka, która rozwija, ma walory edukacyjne i wychowawcze, a także stanowi odskocznię od wszechobecnych komputerów i telewizorów. Dlaczego warto własnemu dziecku kupić grę planszową? Oto kilka powodów.

Gry planszowe – okazja do spotkania się z rówieśnikami

Wiele osób, które są wielkimi fanami gier planszowych podkreśla, że ich główną zaletą jest możliwość spotkania się z innymi graczami, wchodzenie z nimi w interakcje i obserwowanie reakcji – Gry planszowe w przeciwieństwie do komputerowych dają możliwość spotkania się z innymi osobami – nawet jeśli miałaby to być najbliższa rodzina, wspólnego spędzania czasu, śmiania się itp. Ma to walor wychowawczy – przekonuje właściciel serwisu mrtoy.pl.

Takie spotkania umożliwia mnogość dostępnych na rynku rozwiązań, dopasowanych praktycznie do wszystkich grup wiekowych. Współcześnie projektowane gry dają rozrywkę graczom bez względu na ich wiek – często na opakowaniach można znaleźć informację, że dana gra przeznaczona jest dla graczy w wieku np. 4-99lat.

Jakie umiejętności rozwijają gry planszowe?

Jest wiele umiejętności, które są rozwijane przez gry planszowe. Wszystko oczywiście zależy od tego, jaką grę wybierzemy. – Istnieją np. gry, w których gracze nie grają przeciwko sobie indywidualnie, ale tworzą drużyny. Tego typu gry uczą przede wszystkim umiejętności pracy w grupie. Inne dają dzieciom – lub dorosłym – wiele informacji o świecie, uczą. Są również gry planszowe, w których trzeba wykazać się zręcznością, sprytem, sztuką dedukcji czy rozwiązywaniem określonych zadań pod presją czasu – czego kształtowanie również może być pomocne. – dodaje wspomniany właściciel(mrtoy.pl).

Pewne jest jedno – gry planszowe to rzecz, która jest doskonałym pomysłem na prezent praktycznie dla każdego, nie tylko dla dzieci. Rozwijają, zmuszają do wytężenia nasze szare komórki i bardzo często są doskonałym narzędziem integracji. Warto zatem je kupować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *