Gry z edukacyjnym podtekstem ? To jest to!

Obecnie na rynku gier dla dzieci pojawia się bez przerwy jakaś nowość o charakterze edukacyjnym.

Są to takie gry, które poprzez zabawę pomagają dziecku przyswoić sobie wiedzę z różnych dziedzin. Im dziecko jest młodsze, tym gry edukacyjne jakie mu kupujemy, powinny dotyczyć bardziej przyziemnej tematyki, związanej z tym, co dziecko otacza na co dzień…

Starszym dzieciom, na przykład pięcio – sześciolatkom zaleca się już gry mogące poruszać nieco bardziej abstrakcyjne dla malucha zagadnienia. Łatwo jest to wytłumaczyć na prostych przykładach.

Nie ma sensu czterolatkowi podsuwać gier uczących tabliczki mnożenia, ale możemy mu zaproponować chociażby grę planszową o dinozaurach. Dinozaury zawsze są przedmiotem zainteresowania dzieci, toteż gra w tym stylu będzie dla naszej pociechy atrakcyjna, ciekawa, ale i pouczająca, ponieważ maluch dowie się jak nazywał się konkretny gad, a także jakie były jego cechy szczególne – czym się żywił, jak walczył itp.

Ciekawą grą stanowiącą świetny przykład gier edukacyjnych dotykających otoczenia dziecka jest gra typu prawo jazdy. Wiadomo, że maluch nie pozna od razu taryfikatora punktów za wykroczenia na drodze, zwłaszcza, że nie o to tutaj chodzi, ale pozna pierwsze znaki drogowe, a taka znajomość pozwoli mu się właściwie zachować na drodze w różnych sytuacjach. Dziecko będzie wiedziało, na przykład, że na czerwonym świetle nie wolno przechodzić przez drogę, a także sprawdzi jak wygląda znak informujący o przejściu dla pieszych.

To właśnie takie gry edukacyjne warto podsuwać naszym pociechom – to dzięki nim szybciej się rozwijają i łatwiej przyswajają nowe informacje, których wokół nich jest tak wiele!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *