Hotele przyjazne dzieciom: jak je rozpoznać?

Wybierając się na krótszy lub dłuższy wyjazd z dziećmi, warto sprawdzić, czy hotel, w którym chcemy się zatrzymać jest przyjazny maluchom.

Takie hotele wyróżniają się pewnymi cechami charakterystycznymi, które łatwo jest sprawdzić jeszcze przed wyruszeniem z domu, chociażby za pośrednictwem internetu.

Jak rozpoznać hotel przyjazny dzieciom?

Warto sprawdzić chociażby, czy dany hotel oferuje możliwość dostawienia dodatkowego łózka do pokoju, czyli tzw. dostawki. Dzięki temu i rodzice i dzieci będą mieli zapewniony komfort niezbędny do skutecznego wypoczynku, a cena noclegu prawdopodobnie pozostanie niezmieniona.

 

Dobrze jest zorientować się również w atrakcjach dla dzieci, które oferuje dany hotel. Latem niezbędny okaże się z pewnością plac zabaw. Zimą jego rolę może pełnić niewielki basen, przystosowany do potrzeb dzieci. Żaden maluch nie odmówi sobie przyjemności spędzenia choć jednego popołudnia w takim miejscu.

Coraz więcej hoteli posuwa się jeszcze dalej i oferuje swoim gościom mini-klubiki dla dzieci, w których można zostawić swoje pociechy pod okiem wykwalifikowanych opiekunów.

W ten sposób rodzice mogą oddawać się własnym przyjemnościom, nie martwiąc się o to, co w tym czasie dzieje się z nich dzieckiem.

 

W hotelach przyjaznym dzieciom większość pomieszczeń jest przystosowana do potrzeb maluchów i zapewnienia im bezpieczeństwa.

Maluchy mogą się po nich swobodnie poruszać, nie narażając swoich rodziców na zbędne nerwy. Hotele mogą starać się też o specjalne certyfikaty, potwierdzające to, że są przyjazne dzieciom.

Większość z nich wspomina o tym na swojej stronie internetowej, co znacznie ułatwia wybór odpowiedniego hotelu.

Autor: Karolina S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *