Jak dobrać nosidełko dla niemowlęcia?

Noszenie dziecka sprzyja budowaniu bliskości pomiędzy matką a dzieckiem. Przez setki lat właśnie w ten sposób dzieci przebywały ze swoimi matkami, jednak z biegiem czasu zaczęto stosować wózki. Wózki dały rodzicom więcej możliwości, jednak nie zastępują kontaktu, który buduje się pomiędzy maluchem a rodzicem w trakcie noszenia. W duchu rodzicielstwa bliskości i powrotu do naturalnych form wychowywania dzieci powstało nosidło ergonomiczne. Dowiedz się więcej o jego zaletach i sprawdź, dlaczego to właśnie ono zapewnia komfort dla rodzica i maluszka.

1. Co wyróżnia ergonomiczne nosidełko dla dziecka?

2. Nosidełka ergonomiczne — dlaczego warto je stosować?

Nosidła ergonomiczne, jak sama nazwa wskazuje, służą do noszenia dziecka. Ergonomiczne nosidło należy do akcesoriów, które doskonale sprawdzają się od pierwszych dni życia malucha. Dziecko czuje się w nich bezpiecznie, gdyż komfortowe nosidło ogranicza dopływ drażniących bodźców. Poznaj zalety korzystania z ergonomicznego nosidełka dla niemowlaczka.

Co wyróżnia ergonomiczne nosidełko dla dziecka?

Nosidełko ergonomiczne gwarantuje bezpieczne noszenie dziecka. Maluszek znajduje się w nim w dobrej pozycji. Jego ciało przyjmuje pozycję żabki, dlatego kręgosłup dziecka jest odciążony. Chroni się go przed nadmiernym naciskiem i pojawianiem się zmian zwyrodnieniowych. Dodatkowo bezpieczne nosidełko ergonomiczne zmniejsza ryzyko pojawienia się problemów ortopedycznych w obrębie bioder. Nosidełko podtrzymuje malucha tak samo jak chusta do noszenia, dlatego pozycja dziecka jest optymalna. Chustonoszenie i korzystanie z nosidełka ergonomicznego polecają fizjoterapeuci i ortopedzi dziecięcy. Odradzają z kolei używanie tanich nosideł, tak zwanych wisiadeł. Panel nosidła ergonomicznego jest miękki, dlatego nie wymusza na dziecku przyjmowania nieanatomicznej pozycji.

Jak dobrać nosidełko ergonomiczne? Noszenie dzieci w nosidle ergonomicznym nosidle jest wygodne również dla rodziców, dlatego powinni sprawdzić jego dopasowanie do własnych potrzeb. Pasy naramienne ograniczają obciążenie kręgosłupa, w szczególności kręgosłupa lędźwiowego. Ponadto podnoszą komfort noszenia, gdyż ograniczają ryzyko pojawienia się dolegliwości bólowych. Noszenie malucha w ergonomicznym nosidle sprawia, że rodzic ma wolne ręce i może wykonywać wiele czynności. Z nosidłem można spacerować po niskich górach, chodzić na zakupy i długie spacery. Doradcy noszenia dzieci polecają je również do uspokajania dziecka w trakcie skoków rozwojowych, ząbkowania lub choroby. Bliskość ciała mamy i możliwość wsłuchiwania się w bicie jej serca naturalnie wycisza dziecko i sprawia, że maluszek rzadziej płacze.

Nosidełka ergonomiczne — dlaczego warto je stosować?

Stosowanie nosideł ergonomicznych sprzyja budowaniu silnej więzi z dzieckiem. Bliskość mamy lub taty sprawia, że dziecko jest spokojniejsze na co dzień i rzadziej płacze z powodu tęsknoty. Czując ciało rodzica i jego ciepło, maluch spokojnie zasypia, nawet gdy jest chory, ząbkuje lub czuje się przemęczony. Dodatkowo w nosidle dziecko jest zwrócone tyłem do świata zewnętrznego. Taka pozycja ogranicza ryzyko nadmiernej ekspozycji niemowlęcia na bodźce słuchowe i wzrokowe. Maluch jest przed nimi skutecznie chroniony, co przeciwdziała problemom z układem nerwowym i zaburzeniom integracji sensorycznej.

Nosidło to również dobry sposób, by dać mamie więcej swobody. Może z niego skorzystać wszędzie tam, gdzie nie mogłaby wejść z niemowlęcym wózkiem. Nosidełko przyda się jej również w trakcie zabaw ze starszym dzieckiem, które chce wyjść na plac zabaw lub do parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *