Jak kupić bilety lotnicze dla dziecka?

Dla wielu rodziców podróż samolotem z dzieckiem wiąże się ze sporym stresem, szczególnie jeśli do tej pory maluch nie podróżował w ten sposób… Warto jednak uświadomić sobie, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu wszystko powinno przebiegać sprawnie i bezproblemowo. Od czego zacząć?

Oczywiście od zakupu biletów.

Większość linii lotniczych stosuje jednolite zasady dotyczące opłat za podróżowanie dziecka samolotem. Przede wszystkim warto zdawać sobie, że każdy maluch powyżej drugiego roku życia musi mieć wykupione własne miejsce w samolocie. Nie ma możliwości trzymania starszego dziecka na kolanach, chociaż wielu rodziców się o nią dopytuje.

Kupując bilety lotnicze dla dziecka, możemy jednak liczyć na pewne zniżki. Zwykle przysługują one dzieciom, które nie ukończyły 12 roku życia, zdarzają się jednak linie, w którym przyznaje się maluchom przed 10 rokiem życia.

 

Warto zapytać o to, przy dokonywaniu rezerwacji.

Zniżki plasują się zwykle na poziomie 1/3 pełnej ceny biletu dla dorosłej osobie.

Jako rodzic powinieneś zadbać też o wygodę dziecka. Kupując bilety, najlepiej jest wybierać bezpośrednie połączenia. Unikniesz męczących dla was obojga przesiadek i czekania na lotniskach. Jeśli to możliwe, wybierz lot nocny. Maluch prawdopodobnie spokojnie go prześpi.

Dla własnego komfortu przy odprawie bagażowej dobrze jest poprosić o miejsca w przedniej części samolotu, najlepiej przy oknie.

Dziecko, któremu przysługuje osobne miejsce w samolocie ma też przypisany własny limit bagażu, zwykle równie duży, jak dorosły pasażer.

Warto o tym pamiętać, jeśli będziecie mieli trudności ze zmieszczeniem się we własnych limitach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *