Jak kupować letnie buty dla dzieci?

Choć rzadko przywiązujemy do tego wagę, niebywale istotne jest to, jakie obuwie nosi nasza pociecha. Często popełniamy błąd, kupując po prostu takie buty, które „pasują”, ponieważ pewnie i tak za kilka miesięcy trzeba będzie je wyrzucić.

A letnie buty muszą doskonale leżeć na nodze dziecka – dla jego zdrowia przede wszystkim!

Aktywność dziecka a dobre obuwie na lato

Maluchy uwielbiają szaleństwa na placach zabaw i nie tylko, dlatego też ważne jest to, by buty były wygodne i dobrze dobrane. Trudno dziwić się rodzicom, którzy nie chcą przepłacać za obuwie, które posłuży stosunkowo niedługo. Jest to zresztą bardzo słuszne podejście.

Nie zawsze drogie buty muszą być najlepsze. Tym bardziej latem. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby obuwie na ciepłe miesiące spełniały kilka warunków.

Stopa powinna mieć dostęp do powietrza, dlatego idealne będą sandały. Zwróćmy uwagę na to, czy mają wygodne zapięcie pozwalające na łatwą regulację ucisku. Jeśli boimy się, że nasza pociecha może skaleczyć się w stopę w takich butach, wybierzmy tenisówki z dobrej jakości materiału, który nie tylko zapewni maluchowi ochronę, ale też nie odetnie skóry od dostępu do powietrza.

Buty powinny trzymać się na stopie pewnie. Zimą nawet jeśli kupimy odrobinę za duże buty „na zapas”, to i tak zanim maluchowi urośnie stopa, można wolną przestrzeń wypełnić wkładką lub grubszą skarpetką.

Latem taki trik nie przejdzie, dlatego w tym przypadku lepiej kupować bardziej dopasowane buty, czyli takie, które są o jakieś pół centymetra dłuższe od stopy. Nie starajmy się na siłę uszczęśliwiać naszej pociechy.

Zdarza się, że niektóre buty posiadają już wkładkę ortopedyczną. Ta jednak nie powinna znaleźć się w butach zdrowego dziecka, ponieważ może osłabić mięśnie i więzadła, a stąd już tylko krok do nieszczęścia.

Jeśli kupujemy maluchowi klapki na plażę lub na basen, szukajmy takich, które posiadają zagłębienie na piętę. Takie obuwie zapewnia większą stabilność.

Autor: Aneta B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *