Jak przygotować dziecko na testy na alergię?

Coraz częściej nasze dzieci cierpią na różnego rodzaju alergie. Przyczyn wywołujących reakcje alergiczne, czyli alergenów jest całe mnóstwo, zaś żeby móc się przed tym jednym czy kilkoma bronić, trzeba przeprowadzić testy, żeby ustalić co uczula naszą pociechę.

Badanie nie jest bolesne ani skomplikowane, mimo to warto wcześniej przygotować dziecko na takie przeżycie.

Testy – Jak przygotować dziecko?

Po pierwsze należy maluchowi wytłumaczyć, gdzie idziemy i w jakim celu, i że to ma pomóc w pozbyciu się męczących dolegliwości. Dobrze jest wybrać sprawdzone miejsce cieszące się dobrą opinią, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu zarówno ze strony dziecka, jak i naszej własnej.

Ważniejsze niż to jest natomiast przygotowanie organizmu do takich testów, co niekiedy bywa konieczne. Jeśli występuje podejrzenie astmy, nie stosujemy żadnej szczególnej diety, jednak trzeba przerwać przyjmowanie leków wskazanych przez lekarza.

Ponieważ duża część testów jest wykonywana na dłoniowej części przedramion, trzeba zadbać o to, by skóra w tym miejscu nie była zmieniona, podrażniona, przerwana itp. Nie stosujmy też maści z glikokortykosteroidami lub inhibitorami kalcyneuryny, ponieważ one wpływają na wynik badań.

Poza testami skórnymi nasze dziecko może zostać poddane badaniu krwi, ale wówczas ogranicza się to wyłącznie do pobrania próbek do testów laboratoryjnych.

Nasza pociecha może mieć do czynienia z testami grupowymi lub pojedynczymi.

Akurat te ostatnie wykonuje się w stosunku do pokarmów, np. soi, pomidorów, ziemniaków, różnych gatunków mięs, ryb itd.

 

Autor: Aneta B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *