Syrop na kaszel -różne rodzaje kaszlu
Syrop na kaszel? Jak i kiedy? Kaszel to jeden z głównych objawów infekcji wirusowych atakujących górny odcinek dróg oddechowych. Choć może być symptomem różnych schorzeń, to najczęściej towarzyszy przeziębieniu i grypie. W takich sytuacjach najlepszą metodą leczenia jest syrop na kaszel.
Kaszel – jak sobie radzić?
Mimo że wiele leków tego typu dostępnych jest bez recepty, zwykle zaleca się, by ich zażywanie skonsultować ze specjalistą. Wynika to głównie z faktu, iż nie każda osoba umie trafnie rozpoznać rodzaj kaszlu, jaki u niej występuje. Właściwa diagnoza jest szczególnie istotna w przypadku dzieci. Należy mieć świadomość, że kaszel dzielimy na suchy i mokry, a do każdego z nich rekomendowane są inne syropy na kaszel.
Kaszel jest automatyczną reakcją obronną organizmu. Ten mokry połączony jest z odkrztuszeniem, bo ten sposób pozwala pozbyć się wydzieliny nagromadzonej w oskrzelach. Sprawia to, że ma pozytywny wpływ na zdrowie. Kaszel suchy jest szkodliwy dla śluzówki, a przy tym dużo bardziej męczący od mokrego, ponieważ nigdy nie odczuwa się ulgi typowej dla odkrztuszenia. Na szczęście, w większości przypadków po 2-3 dniach zamienia się on w kaszel mokry.
Syrop na kaszel
W zwalczaniu kaszlu najistotniejsze jest więc szybkie i prawidłowe zdiagnozowanie jego rodzaju. Pozwala to dobrać lek, który przyniesie choremu niemal natychmiastową ulgę, łagodząc nieprzyjemności związane z mimowolnym odruchem kaszlu. Wybierając syrop na kaszel dla dzieci, warto wiedzieć, że występuje on w różnych wersjach smakowych, dzięki czemu maluchy chętniej go spożywają. Lek, który jest bezproblemowo zażywany przez pociechę oznacza komfort dla rodzica.
Przed podaniem dziecku jakiegokolwiek syropu na kaszel, zawsze warto skonsultować się z pediatrą lub farmaceutą. W zależności od rodzaju kaszlu i wieku dziecka, mogą być zalecane różne rodzaje syropów.
Niektórzy producenci oferują syropy na kaszel suchy i mokry o smaku malinowym, truskawkowym, a w wersji dla dorosłych – np. o smaku miętowym. Co więcej, zakłady farmaceutyczne dbają o to, by nawet syropy o niesprecyzowanym smaku były smaczne i dostosowane do wrażliwych kubków smakowych najmłodszych pacjentów.