Jak wybrać ciekawą zabawkę edukacyjną

Nie ma dla dziecka lepszego prezentu niż zabawka. Nic nie ucieszy malucha tak, jak kolejna nowa rzecz, a szczególnie ta upatrzona podczas oglądania bajek, pojawiająca się w blokach reklamowych. Nie ma niestety dobrego patentu na to jak zniechęcić dzieci do zakupu reklamowanej lalki czy autka, które zazwyczaj nie wnoszą nic nowego w rozwój dziecka i zajmują jego uwagę najczęściej przez krótki czas. Dlatego nawet wbrew sobie czasami trzeba się ugiąć i sprawić latorośli przyjemność kupując mu reklamowany „plastik”, ale podstawą dobrej i coś wnoszącej w rozwój zabawy zawsze winny być zabawki edukacyjne.

Dobór zabawki edukacyjnej uzależniony jest od wieku dziecka dlatego pierwszą wskazówką dla rodzica jest informacja na opakowaniu dla jakiego wieku dany produkt jest dozwolony. Kolejna ważna wskazówka to bezpieczeństwo czyli gwarancja, że dziecko nie zrobi sobie daną zabawką krzywdy – zabawki muszą spełniać normy bezpieczeństwa przewidziane na rynku europejskim. Na koniec pozostaje dokonanie wśród całej masy różnorodnych zabawek edukacyjnych wyboru tych najciekawszych, które faktycznie zainteresują malucha i pozwolą mu na nauczenie się czegoś nowego właśnie poprzez zabawę.

Zgodnie z obowiązującymi trendami należy zrezygnować z zabawek wykonanych z plastiku lub przynajmniej znacząco ograniczyć ich nabywanie. Z korzyścią tak dla dziecka, jak i dla planety będą całkowicie ekologiczne drewniane klocki, puzzle, czy inne zabawki wykonane z tego naturalnego surowca.

Drewniane zabawki edukacyjne nie tylko są przyjazne środowisku, ale też mogą z powodzeniem konkurować pomysłowością i kolorystyką z wszechobecnym plastikiem.

Dostępne na polskim rynku ciekawe zabawki sensoryczne producenta Top Bright przyciągają uwagę bogatą gamą produktów wspomagających rozwój dziecka w wielu kierunkach. Puzzle i układanki rozwijają logikę, drewniane klocki kreatywność i wyobraźnię, a zręczność i spostrzegawczość odpowiednie gry edukacyjne.

Podstawą jednakże zabawek z drewna zawsze powinny być klocki. Oprócz tradycyjnych klocków o różnych kształtach firma Top Bright proponuje dla trzylatków ciekawe klocki jeżyki wzbogacone o silikonowe miękkie kolce, które ułatwiają łączenie poszczególnych elementów i czynią wykonaną budowlę stabilniejszą przez co zachęcają dziecko do wymyślania ciągle nowych konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *