Jak wybrać idealne zabawki dla niemowląt?

Dzieci uwielbiają zabawę! Jest ona wyznacznikiem beztroskiego dzieciństwa i przyjemnie spędzonym z rodziną i rówieśnikami czasem. Wiadomo, że nic nie przynosi więcej radości jak nowa zabawka dla niemowląt, która nie tylko pomoże mu rozwinąć sprawność fizyczną i manualną, ale również umiejętności społeczne.

Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze idealnych przedmiotów dla maluszka.

W pierwszej kolejności, zabawki dla niemowląt muszą być dopasowane do wieku dziecka. Dlatego należy szukać takich gadżetów, które nie tylko będą odpowiadały wiekowi szkraba, ale również jego umiejętnościom. Idealnie byłoby, aby pobudzały go do podejmowania nowych wyzwań, ale nie stanowiły podstawy do irytacji. Przed każdym zakupem należy sprawdzać oznaczenie wiekowe, które zostało opracowane w oparciu o możliwości fizyczne oraz psychiczne smyka w danym wieku.

Dla przykładu, zabawki dla niemowląt nie mogą posiadać małych elementów, gdyż mogłyby stanowić ryzyko uduszenia czy zadławienia, dlatego przedmioty dedykowane dzieciom powyżej trzeciego roku życia będą dla nich nieodpowiednie.

Pierwsze zabawki dla niemowląt powinny być tak skonstruowane, aby stymulowały rozwój smyka. Wszelkie efekty świetlne, dźwiękowe czy wizualne odbijają się pozytywnym echem na kształtowaniu w smyku interesujących aspektów otaczającej go rzeczywistości, a co za tym idzie nauki. Wiele przedmiotów dedykowanych zabawie dla najmłodszych można łatwo włączyć i wyłączyć. Nie jest to bowiem przypadkowe, ponieważ uruchamianie obecnych w zabawce funkcji jest dowodem na to, że pewne rzeczy dzieją się na skutek aktywności smyka. Świetnym przykładem są centra zabaw czy rozmaite przyrządy gimnastyczne. Czasem może się zdarzyć tak, że nowo zakupiona zabawka dla niemowląt nie będzie dla szkraba interesująca. Wielu rodziców w takiej sytuacji załamuje ręce. Warto jednak schować ją i dać maluszkowi za jakiś czas, gdyż może okazać się, że jest po prostu na nią za mały.

Stojąc przed zamiarem zakupu zabawki dla niemowląt, musimy kierować się przede wszystkim jej bezpieczeństwem. Na rynku nadal jest wiele produktów, które nie spełniają norm i współczesnych standardów, gdyż zawierają szkodliwy ołów czy inne toksyczne elementy.

Warto również przetestować jej wytrzymałość oraz sprawdzić jej wielkość, aby w ten sposób nie narażać naszego smyka na prawdopodobieństwo zadławienia czy zranienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *