Jak wybrać krem pielęgnacyjny dla dziecka?

Kremy dla małych dzieci to niezbędny element pielęgnacji i ochrony skóry Twojego malucha.

W przypadku dzieci konieczna jest szczególna troska, głownie ze względu na to, że skóra np. niemowlaka jest nawet pięć razy cieńsza i dużo bardziej podatna na uszkodzenia.

Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się jak wybrać krem pielęgnacyjny dla dziecka.

Jakie kremy stosować?

 

Kremy dla niemowląt spełniają przede wszystkim trzy funkcje: natłuszczają, nawilżają i chronią delikatną skórę. Zwłaszcza w pierwszych latach życia, skóra dziecka jest bardzo cienka i krem ma za zadanie ochronić ją przed chłodem, wiatrem, zanieczyszczeniami oraz wysuszeniem.

Obecnie prawie wszystkie kremy zapewniają taką ochronę, zatem trudno jest wybrać ten najlepszy. Szeroki wachlarz kosmetyków przeznaczonych dla dzieci proponuje firma Weleda, więc z pewnością można znaleźć krem przeznaczony dla naszego dziecka. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na trzy obszary przeznaczenia kosmetyku: twarz, pupę i resztę ciała.

 

Krem do twarzy

 

Skóra na twarzy jest najbardziej wrażliwą i nieosłoniętą partią, która narażona jest na zmienną pogodę, zatem należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby krem na twarzy był wysokiej jakości. W czasie zimy warto zakupić emulsję, która łatwo będzie rozsmarowywać się w niskich temperaturach, a dodatkowo nie będzie mieć w swoim składzie wody, aby nie zamarzała na zimnie na twarzy naszej pociechy. Natomiast podczas lata odpowiedni będzie krem z wysokim filtrem ochronnym, który zapobiegnie promieniowaniu UV. Należy zwrócić uwagę, aby nie nakładać zbyt dużej warstwy kremu, zwłaszcza przy trądziku niemowlęcym.

 

Krem do ciała

 

Poprzez skórę uchodzi dużo wody z organizmu, dlatego warto zakupić krem o właściwościach nawilżających, które, w przeciwieństwie do kremów do twarzy, zawierają więcej wody, a mniej tłuszczu. Zamiast emulsji lub kremu, można użyć specjalnych olejków dla niemowląt, zwłaszcza jeśli skóra dziecka jest wyjątkowo sucha.

 

Krem do pupy

 

Pupa dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego tak ważna jest pielęgnacja tych rejonów ciała. Tutaj najlepiej sprawdzą się kremy dla niemowląt, które zapobiegają i łagodzą podrażnienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *