Jak wybrać odpowiednie klocki edukacyjne?

Klocki to zabawka ponadczasowa, którą znamy wszyscy. Jest doskonała zarówno dla maluchów jak i starszych dzieci.

Klocki rozwijają, wyobraźnię, widzenie przestrzenne, zdolności manualne.

Przy maluchach są świetną pomocą dydaktyczną do nauki kształtów, kolorów, obrazków, czy literek. Za pomocą klocków możemy uczyć malca zapamiętywania poszczególnych, kolorów, liczyć razem z nim elementy, pomagać w zapamiętywaniu kształtów pokazując konkretne bryły.

Starsze dzieci podczas takiej zabawy ćwiczą zapamiętywanie, tworzą własne konstrukcje coraz bardziej rozbudowane. Klockami mogą bawić się zarówno dziewczynki jak i chłopcy co jest doskonałym polem do współpracy, porozumiewania się w grupie.

Jak wybrać odpowiednie klocki ?

Klocki należy dostosować do wieku i upodobań dziecka. Wybór u producentów jest w tej chwili ogromny. Ważne jest żeby wybrać klocki, które dadzą dziecku szerokie pole do popisu, pozwolą rozwijać wyobraźnię i będzie z nich można tworzyć różnorodne konstrukcje.

W tej chwili znajdziemy szeroką ofertę z klockami drewnianymi, plastikowymi, magnetycznymi, z literkami, cyferkami, czy zwierzątkami. Przedstawiamy wybrane przez sklep z zabawkami ByShop najciekawsze zestawy edukacyjne:

1. Klocki miękkie wykonane z bezpiecznego materiału dla dzieci ze zwierzątkami i wypukłymi elementami marki B.Toys. To propozycja dla najmłodszych. Za pomocą takich prostych klocków dzieci uczą się zapamiętywania poszczególnych kolorów, kształtów, literek, czy zwierzątek. Klocki są miękkie, lekkie, przyjemne w dotyku, a co najważniejsze można je wkładać do woli do buzi.

2. Klocki drewniane z literkami i zwierzątkami marki Skip Hop. Klasyczne, kolorowe klocki z literkami i zwierzątkami umieszczonymi na każdej ze ścianek. Ułatwiają naukę czytania i pisania.

3.Klocki kostki drewniane z dźwiękiem marki Melissa & Doug. Dopasowując elementy kostek dzieci tworzą pojazdy, które przy prawidłowym ułożeniu wydają dźwięki. Dziecko uczy się kojarzyć obrazki, kształty z konkretnymi dźwiękami.

4. Klocki jeżyki marki B. Toys. Wymagają już troszkę większej precyzji u dziecka przy łączeniu elementów niż układanie kostek. Świętnie ćwiczą małe rączki i stymulują zmysł dotyku. Są kolorowe mają różne kształty i wypustki ułatwiające łączenie elementów. Z ich pomocą dzieci mogą stworzyć oryginalne budowle, pojazdy, zwierzaki, cyferki, literki, figury geometryczne i wiele innych ciekawych kształtów.

5. Klocki magnetyczne marki Janod. Znajdziemy tutaj zarówno proste konstrukcje przestrzenne dla małych dzieci jak np: rakieta, czy roboty i zabawki edukacyjne takie jak mapy z magnetycznymi elementami do dopasowywania dla dużo starszych dzieci.

6.Klasyczne, kolorowe klocki drewniane w różnych kształtach marki Melissa & Doug. W takich zestawach najczęściej mamy klocki w kształcie kwadratów prostokątów, czy trójkątów pozwalające na tworzenie różnych konstrukcji: domków garaży.

7. Kulodromy z kulkami marki Bigjigs Tego typu zabawki pozwalają rozwinąć skrzydła dzieciom lubiącym elementy kombinatoryki, tworzenia złożonych konstrukcji z elementami ruchomymi. Można z nich budować tunele dla kulek, mosty, budowle.

Klocki edukacyjne to uniwersalna zabawka. Zabawa nimi daje nieskończenie wiele możliwości. Klocki to doskonały pomysł na mądry prezent zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *