Jak wybrać plecak dla dziecka do szkoły?

Wybór szkolnego plecaka dla dziecka to nie lada wyzwanie. Aby właściwie spełniał on swoje zadanie, musi sprostać kilku ważnym wymogom. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że w dzisiejszych czasach dzieci noszą ze sobą sporo rzeczy do szkoły. Plecak musi być zatem nie tylko ładny, ale nade wszystko bezpieczny i funkcjonalny?

Najlepszy plecak dla dzieci – czyli jaki?

Najlepszy plecak do szkoły ma podobać się dziecku, być wygodny i zdrowy dla kręgosłupa. To podstawowe przesłanki, jakimi trzeba się kierować przy jego zakupie. Wybierając plecak dla dziewczynki lub chłopca, trzeba zawsze brać poprawkę na wiek dziecka i jego wzrost, a także na to, do jakiej klasy ono uczęszcza. Pod tym właśnie kątem dobiera się rozmiar i pojemność plecaka. Dla przykładu plecaki o pojemności do 20 l są idealnym nabytkiem dla uczniów szkół podstawowych. Wielkim atutem dobrego plecaka są także szerokie szelki zapewniające wysoki komfort noszenia. Zalecane jest ponadto, żeby system nośny był wzmocniony specjalną pianką lub gąbką. Mile widziane są też duże ilości kieszeni i przegródek. Doradcy ze sklepu Mamissima przypominają o tym, że plecak powinien być starannie wykonany z najlepszych gatunkowo materiałów. Porządna jakość pozwala na długie i bezpieczne użytkowanie plecaka.

Wybór szkolnego plecaka – wygląd także ma znaczenie!

Kupując plecak dla chłopca lub dziewczynki, nie sposób pominąć aspektów estetycznych. Dzieci zwykle mają swoje upodobania, jeśli chodzi o wzornictwo i kolorystykę – dlatego warto na zakupy wybrać się razem z pociechą. Ogromną popularnością cieszą się plecaki z motywami z ulubionych dziecięcych bajek czy w zabawnych kształtach, np. żabek, piesków czy królików. Zdecydowanie opłaca się pozwolić milusińskim wybrać wymarzony plecak – dziecko będzie wówczas chętniej pakować się do szkoły i lepiej dbać o plecak. Przy okazji warto rozważyć nabycie pomocnych gadżetów jak saszetka dla chłopca albo torebka dla dziewczynki – takie rzeczy dziecko zawsze może nosić przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *