Jak wyposażyć dziecko do szkoły, czyli o wyprawce plastycznej

Pierwszy dzień w szkole, czy też przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie dla naszej pociechy, dlatego też chcemy, aby ten pierwszy jaki i każdy kolejny dzień był tam udany. W tym temacie skupimy się głównie na wyprawce dla małych plastyków, tych początkujących jak i bardziej zaawansowanych.

Plastyka, przez niektórych uważana jest za zbędny przedmiot w szkole, wbrew pozorom jest bardzo ważna, gdyż tworzenie prac plastycznych ma bardzo dobry wpływ na funkcjonowanie dzieci. Wszelkie zabawy takie jak rysowanie, czy malowanie rozwijają kreatywność, wyobraźnię i spostrzegawczość. Kiedy nasze dziecko wykazuje zainteresowanie rysowaniem warto je u niego rozwijać. Na początku wystarczą mu podstawowe przedmioty do prac plastycznych.

Co powinna zawierać wyprawka plastyczna dla ucznia?

Kredki
Kredki powinno mieć w swoim zestawie każde dziecko, a najlepiej wybrać te miękkie, aby dziecku jak najlepiej się nimi rysowało. Warto zadbać, aby miały przynajmniej kilkanaście kolorów. Jeśli kredki to nie zapominajmy też o ołówku oraz gumce, która zmaże wszelkie niezamierzone kreski.

Blok
Każdy mały rysownik powinien posiadać swój własny blok, w którym będą się znajdować wszystkie jego prace, tak aby w każdej chwili mógł się nimi pochwalić swoim najbliższym.

Nożyczki
Nożyczki są potrzebne jeśli nasza pociecha uwielbia wycinać swoje prace, a także sklejać z nich różne figurki. W takim przypadku nasze dziecko powinno posiadać również klej, pamiętajmy jednak o tym, że klej jak i nożyczki powinny być bezpieczne dla dzieci, tak aby nie zrobiło sobie nimi krzywdy.

Plastelina
Z plasteliny można ulepić niemal wszystko, od figurki ulubionego bohatera do własnej podobizny. Plastelina często przydaje się również na zajęciach w szkole, czy przedszkolu, dlatego też wyprawka szkolna powinna ją zawierać.

Teczka
Teczka to niezbędnik plastyczny małego rysownika, to w niej powinien trzymać wszystkie swoje prace. Najlepiej, aby dziecko samo wybrało jej wzór, tak aby wiedziało, że jest ona tylko jego.

Jeśli nasze dziecko wykazuje bardzo duże zainteresowanie rysunkami i innymi pracami plastycznymi warto pomyśleć o zakupie sztalugi oraz specjalnych mebli plastycznych które pomieszczą wszystkie akcesoria. Kiedy widzimy, że to hobby może zaowocować w przyszłości powinniśmy pomyśleć o zajęciach dodatkowych, na których umiejętności plastyczne będą odpowiednio rozwijane.

Wyprawka dla ucznia do szkoły, czy też wyprawka dla przedszkolaka powinna zawierać również porządny plecak, w którym nasze dziecko pomieści wszystkie swoje skarby oraz zeszyty i podręczniki. Szukasz kompleksowego wyposażenia wyprawki plastycznej dla swojej pociechy? Inspiracje i pomysły znajdziesz na mojebambino.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *