Jaka lampa do pokoju dziecka?

Urządzając pokój dla malca, trzeba zwrócić uwagę na każdy szczegół.

Przede wszystkim, należy wybrać wygodne mebelki, które będą rosły razem z dzieckiem , a jednocześnie będą ekonomiczne. Szuflada pod łóżeczkiem, przewijak na komodzie. Idealne będą też naklejki na ścianę. Kiedy już wybrane będą wszelkie dodatki należy zastanowić się nad oświetleniem, które będzie dopełnieniem całości.

Światło w pokoju dziecka

Światło w pokoju dziecka powinno być neutralne. Dlatego właśnie należy zwrócić uwagę, by kolor światła w pokoju malca był jak najbardziej zbliżony do tego naturalnego – słonecznego. Pokój dziecka musi być jasny, nie ma tam miejsca na półmrok. Na szczęście dodatki oświetleniowe wcale nie muszą być nudne.

Designerskie lampy do pokoju dziecięcego można już kupić w każdym, większym sklepie. Odpowiedni wybór, zależy jednak od danego pomieszczenia. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy na przykład jest niewielkie. A dodatkowo posiada małe okno.

W tym wypadku, należało by trochę to pomieszczenie optycznie powiększyć. Dlatego prócz doboru odpowiedniej lampy, konieczne też będzie dobranie odpowiedniego koloru ścian – powinny to być jasne odcienie, najlepiej biały.

 

Jeżeli dziecko jest małe- będzie mu wszystko jedno. Jeśli to maluch w wieku przedszkolnym, może mieć już swoje preferencje kolorystyczne, które należy wziąć pod uwagę. Na początku będzie trzeba wybrać lampę sufitową. To najważniejszy element oświetlenia w dziecięcym pokoju. Lampa taka, musi obejmować zasięgiem jak największą powierzchnię. Idealnie będzie, jeżeli będzie to cała podłoga pokoju. Jeżeli jednak się to nie uda, wystarczy, że będzie jasno w miejscu, w którym dziecko najchętniej się bawi. Wybór designerskich lamp jest naprawdę ogromny.

 

Można przebierać wśród tych tradycyjnych, jak i bardziej wyszukanych wzorów- bajkowych, idealnych dla dzieci. Na suficie może zamieszkać świetlna, czerwona biedronka z czarnymi kropkami, lub rakieta, która wygląda jakby miała zaraz odlecieć w kosmos. Kiedy lampa sufitowa jest już wybrana, warto zastanowić się nad tą , która oświetli biurko dziecka.

To ważne, by wybrać i tutaj odpowiednią lampkę bo biurko jest miejscem , przy którym dziecko spędza codziennie sporo czasu.

 

Starsze – odrabia przy nim lekcje. Młodsze za to bawi się i rysuje. Taka lampka musi oświetlać cały, wykorzystywany blat biurka. Trzeba ją odpowiednio ustawić, w taki sposób, by cienie nie padały na powierzchnię na której pisze lub rysuje dziecko. Ważny jest również element oświetleniowy typu lampka nocna.

Dzięki takiemu dodatkowi można wyeliminować nocne strachy dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *