Jaki prezent kupić dla niemowlaka?

Kupując prezent dla niemowlaka powinniśmy zastanowić się, czy ma być praktyczny i przeznaczony dla rodzica, a może powinien sprawiać radość dziecku? Przeglądają sklepy internetowe często natykamy się na upominki, które tak naprawdę nie są przeznaczone dla malucha, tylko dla dorosłych. Jak więc wybrać odpowiedni prezent? Wszystko zależy od tego, czego rodzicom brakuje w wyprawce dla maluszka i z czego ucieszyliby się najbardziej.

Zestaw ubranek

Może ubranka dla niemowląt to bardzo prosty i przewidywalny pomysł, ale jest to prezent praktyczny z którego rodzice ucieszą się na pewno. W wielu sklepach internetowych możemy kupić gotowe wyprawki, które sprawdzą się jako pierwsze ubranka po wyjściu ze szpitala. Ponieważ dzieci szybko rosną, możemy pomyśleć o kupieniu odrobinę większego rozmiaru.

Kocyk

Podobnie jak ubranka, kocyk będzie praktycznym prezentem. Decydując się na taki prezent powinniśmy zwrócić uwagę na wygląd, ponieważ będzie służył przez dłuższy czas. Dzieci uwielbiają przytulać się do mięciutkich i miłych w dotyku rzeczy, dlatego rodzice chętnie wybierają kocyki z bawełny oraz minky.

Zabawki dla niemowlaka

Tutaj należy być bardzo ostrożnym. Wielu rodziców nie lubi, gdy ich pociechy są obdarowywane kolorowymi plastikowymi zabawkami, które często nie są odpowiednie do wieku dziecka, bądź nie posiadają certyfikatu CE. Przy wyborze upominku, najlepiej skonsultować się najpierw z rodzicami. Możemy postawić na zabawki edukacyjne które bez wątpienia posłużą przez długi czas. Dobrym pomysłem będzie również pierwszy miś, który dla wielu dzieci jest kompanem zabaw i towarzyszy dziecku przez całe dzieciństwo. Choć misiów będzie jeszcze wiele w życiu maluszka, ten pierwszy będzie na pewno najważniejszy.

Pościel

Pościel to rzecz niezbędna. Rodzice na pewno pomyśleli o niej wcześniej, ale kolejna poszewka zawsze się przyda. Powinniśmy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana, oraz czy jest antyalergiczna. Możemy wybierać różnokolorowe wzory, zabawne motywy, ale najlepiej będzie wybrać jasną kolorystykę by zapewnić dziecku spokojny sen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *