Jakie baseny przydomowe na plan?

Basen ogrodowy? Ależ tak! To przecież pragnienie niemal każdego, kto ma swój dom i poszukuje do wymarzonego ogrodu najlepszych atrakcji. Posiadanie basenu to świetna atrakcja dla najmłodszych i nastolatków. Każdy z nas w końcu uwielbia w gorące dnie wejść do orzeźwiającej wody. Przyjemność sama w sobie! Właściwy basen da orzeźwienie w zbyt gorące dni, optymalną porcję ruchu dla maluchów, oraz atrakcyjną zabawę, która pozwoli się odstresować. Przy współczesnym poziomie stresu jest to szalenie ważne! Od czego zacząć?

Różne rodzaje basenów ogrodowych

  • Wersja podstawowa. Dmuchany basen ogrodowy. Tego typu basen to klasyka dla młodszych dzieci, rodzice raczej się w nim nie wykąpią. Najważniejsze plusy to prostota projektu, ekspresowe dmuchanie, łatwe wylewanie wody i przyciągające oko wzorki. W tego typu ogrodowych basenach wodę wylewamy codziennie i nie zostawiamy (na noc ponieważ szybko się zniszczą. Atut to tania cena. Proste modele można nabyć już od kilkudziesięciu złotych!
  • Wersja luksusowa czyli taka, którą w ogrodzie budujemy na stałe. Betonowa lub poliwęglanowa, z całym technicznym zapleczem. Są to pompy filtrujące wodę dzięki czemu jest ona bezpieczna dla zdrowia i dobrze natleniona, oczyszczacze wody na poziomie komórkowych, specjalistyczne drabinki czy schody ułatwiające wejście do środka oraz oświetlenie. Nierzadko baseny trwałe projektowane na specjalne zamówienie klienta, więc mogą zawierać różnorodne dodatki i akcesoria.

Poza tymi dwiema skrajnymi opcjami ciekawe są również baseny rozporowe, pneumatyczne. Stanowią one swoisty półśrodek między podstawowymi i luksusowymi wersjami basenów. To też sprawia, że są w Polsce bardzo często wybierane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *