Jakie kosmetyki dla dzieci należy mieć pod ręką?

Szukając kosmetyków dla dzieci, trzeba wykazać się nieprawdopodobną cierpliwością, ponieważ uważne czytanie informacji zawartych na etykiecie jest absolutną koniecznością.

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy dany preparat posiada odpowiednie atesty i zawiera możliwie jak najmniejszą ilość barwników oraz substancji zapachowych.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozmaitych produktów, których producenci prześcigają się między sobą kolorowymi obrazkami czy innymi, przykuwającymi wzrok klientów informacjami. Jak zatem kupić dobre kosmetyki dla dzieci i przy okazji nie zwariować?

Wybierając produkty przeznaczone do higieny brzdąca, należy kierować się zupełnie innymi przesłankami niż kolorowe ilustracje czy cena. Mamy, które dbają o prawidłowy rozwój swojego smyka powinny dokładnie czytać informacje zawarte na etykiecie. Przede wszystkim dobre kosmetyki dla dzieci posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Matki i Dziecka bądź Centrum Zdrowia Dziecka.

W dalszej kolejności powinny być zawarte informacje, że dany produkt jest odpowiedni dla dziecka poniżej 3. roku życia. Kolejną szalenie ważną kwestią jest data ważności oraz zapis, czy dany specyfik wywołuje u smyków uczulenia. Jeśli nasza sytuacja materialna na to pozwala, wówczas rozsądniej będzie wybierać kosmetyki dla dzieci w nieco droższej cenie od produktów, których firma nic nam nie mówi, a jej jakość pozostawia wiele do życzenia.

Jakie zatem produkty powinny znaleźć się w dziecięcej kosmetyczce?

 

Przede wszystkim chusteczki nawilżające, których ogrom zastosowań istotnie ułatwia codzienne życie. Mogą być wykorzystane do pielęgnacji całego ciała, w szczególności podczas przewijania, gdy nie mamy dostępu do czystej wody. Mydło stanowi kolejny kosmetyk dla dzieci, bez którego nie może obejść się żadna mama. Jego zadaniem jest pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka oraz wzmocnienie jej warstwy ochronnej. Optymalnie, gdy będzie bazowało na naturalnych substancjach. W dalszej kolejności dziecięca kosmetyczka powinna być wyposażona w szampon, najlepiej taki, w którym nie będzie zbyt wielu składników zapachowych oraz barwiących. Innym kosmetykiem dla dzieci, a jakże ważnym jest mleczko lub oliwka do ciała, która ma za zadanie ochronić ciało przed utratą wilgoci i zapewnić jej odpowiedni poziom nawilżenia. Do pielęgnacji pośladków nieodzowne będą specjalne maści pośladkowe, które zabezpieczą wrażliwą skórę dziecka przed nieprzyjemnymi odparzeniami i otarciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *