Jesień w górach, czyli odkryj góry z maluchem!

Jeśli wydaje Ci się, że jesień to kiepski moment na wycieczki, najwyższy czas zweryfikować swój sposób myślenia.

Właśnie teraz góry prezentują się najpiękniej i warto zaplanować choć krótką wyprawę w te okolice. To świetny sposób na oderwanie się od codzienności i pokazanie dziecku kawałka świata.

To, które góry wybierzemy to w dużej mierze kwestia indywidualnych upodobań. Zastanów się, czy wolisz spacerować po górskich szklakach, czy też korzystać z innych atrakcji, takich jak chociażby wizyta w aquaparku.

Pamiętaj o tym, by dostosować program wycieczki do wieku swojego dziecka. Z drugiej strony, jego obecność to z pewnością nie powód, by rezygnować z wycieczek w góry. Wystarczy zaopatrzyć się w chustę lub nosidełko lub korzystać z tras przystosowanych do możliwości dzieci. Łagodne, stosunkowo proste trasy można znaleźć chociażby w Karkonoszach czy Bieszczadach.

Warto też postawić na nieśmiertelne Zakopane – tu takie jesienne spacery mogą być naprawdę udane.

Znajdziemy tam nawet kilka szlaków przystosowanych do poruszania się po nich z wózkami. Wybierając miejsce na nocleg, również należy uwzględnić obecność naszej pociechy. Im więcej różnorodnych atrakcji jest w stanie zaoferować pensjonat lub jego najbliższa okolica, tym ciekawszy będzie pobyt.

Jesień to dobry moment na pierwszą wyprawę w góry nie tylko ze względu na piękne widoki, jakich można spodziewać się tam o tej porze roku, ale także ze względu na przyjazną pogodę.

Spacery z dzieckiem po górach czy zwiedzanie różnorodnych atrakcji będzie znacznie przyjemniejsze w ciepłe jesienne dni, niż w czasie letnich upałów.

Podróż również będzie przebiegała spokojniej i będzie łatwiejsza do zniesienia i dla rodziców i dla dzieci. To ważne, szczególnie jeśli wybieramy się w dłuższą trasę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *