Karmienie niemowlaka mieszanką – którą wybrać?

Karmienie piersią to czynność, podczas której między matką a dzieckiem pogłębia się bardzo intymna więź. Są jednak sytuacje, kiedy świeżo upieczona mama nie ma możliwości podawania niemowlakowi własnego mleka, maluszek ma alergię lub po prostu chce odstawić je od piersi. W takim momencie rodzice dziecka zadają sobie bardzo ważne pytanie: jaka mieszanka modyfikowana będzie dla naszej pociechy najlepsza?

Jak dobrać mieszankę do potrzeb dziecka?

W niemal każdym sklepie można spotkać dość szeroki wybór mieszanek dla dzieci. Warto jednak wiedzieć, że wybór tej, która będzie podawana maluszkowi nie jest dziełem przypadku. Ta odpowiedzialna decyzja wymaga od rodziców szerokiej wiedzy, a od firmy produkującej mieszanki dla dzieci doskonałej receptury, godnej zaufania. W końcu ma ona zapewnić maleństwu zdrowy rozwój na każdym etapie dorastania. Czym zatem się kierować w doborze tej najlepszej mieszanki dla niemowląt?

Poznaj skład i markę mieszanki modyfikowanej

Przede wszystkim należy kierować się marką i składem – warto poczytać o danej firmie i ich produktach dla dzieci, aby dowiedzieć się, czy w swojej ofercie posiadają żywność nie tylko dla zdrowych dzieci, ale także z alergiami. Dlaczego to takie ważne? Mleko następne musi być idealnie dostosowane do potrzeb maluszka. Coraz częściej zdarza się, że nawet u najmniejszych dzieci, niemal od pierwszych dni życia występują problemy pokarmowe. Do najczęściej spotykanych należy nietolerancja laktozy, czy glutenu. Aby jak najszybciej podać dziecku odpowiednią mieszankę roślinną warto już wcześniej zapoznać się z asortymentem danej marki i sprawdzić nie tylko składy ich produktów, ale także możliwość wyboru produktów dla małych alergików.

Takie mieszanki są także bardzo często wybierane przez rodziców na diecie wegańskiej. Daje im to możliwość przekazania ważnych dla nich wartości swojemu dziecku już od pierwszych dni życia.

Certyfikaty potwierdzające wysoką jakość i bezpieczeństwo mieszanki

Wysiłek, jaki każdego dnia stoi przed markami specjalizującymi się w dziedzinie żywienia niemowląt doceniają nie tylko zatroskani rodzice. Aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci tym najlepszym firmom przyznaje się certyfikaty, które świadczą o ich naprawdę wysokiej jakości. Warto wybierać właśnie te mieszanki, które są nie tylko kontrolowane, ale również wyróżnione przez dane instytucje. Do cenionych na całym świecie certyfikatów należy ECOCERT. Potwierdza on wysoką jakość żywności dla dzieci, jej organiczny charakter i pochodzenie z ekologicznych gospodarstw.

Oznaczenie ma znaczenie – mieszanki 1, 2 i 3

Po podstawowych kryteriów przy wyborze mieszanki modyfikowanej należy wiek dziecka. W zależności od tego ile miesięcy lub lat ma maluszek, mieszanki różnią się od siebie zawartością składników odżywczych. Zaczynając karmić dziecko mieszanką już od pierwszych dni życia koniecznie sprawdź, czy wybrana przez Ciebie marka posiada kolejne z oznaczeniami 2 i 3. Taka wiedza pozwoli Ci na kontynuację żywieniową swojego dziecka u jednej, sprawdzonej marki.

Mieszanki dla dzieci – którą wybrać?

Doskonałą propozycją dla każdego rodzica, która dodatkowo spełnia wszystkie przedstawione przez nas wymagania są mieszanki dla dzieci marki La Mandorle. W swojej ofercie mają organiczną żywność dla maluchów, którą można podawać już od pierwszych dni życia aż do 3 lat. Dodatkowo każda z nich jest certyfikowana nie tylko ECOCERT. Wybierz odpowiedzialnie i postaw na wartościową mieszankę, wspierającą rozwój Twojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *