Kosiarki i podkaszarki a bezpieczeństwo dziecka. Jak je kupić i jak przechowywać?

Wśród narzędzi niezbędnych do pielęgnacji ogrodu wyróżniamy m.in kosiarki i podkaszarki.To dzięki nim możemy utrzymywać trawnik w dobrym stanie i sprawiać, że cieszy oczy zielenią. Chociaż obsługa takich urządzeń jest zazwyczaj prosta, nie powinniśmy zapominać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

To ważne, szczególnie jeśli w naszym domu mieszkają dzieci.

Bezpieczne zakupy kosiarek ogrodowych

Już na etapie zakupu kosiarki powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Kosiarka powinna być wyposażona w uchwyt na kabel, który zminimalizuje ryzyko dostania się przewodu pod ostrze. Warto zwracać szczególną uwagę na modele wyposażone w specjalne osłony na ostrza zwiększające bezpieczeństwo przechowywania kosiarki.

 

Ze względu na dzieci należy zadbać również o odpowiednie przechowywanie takiego sprzętu.

Należy umieszczać je w pomieszczeniu, do którego dziecko nie ma bezpośredniego dostępu. Jeśli to możliwe, dobrze jest układać kosiarkę na podwyższeniu, do którego dziecko nie dosięgnie. Nawet jeśli na ostrzu znajduje się osłona, dziecko nie powinno samo dotykać kosiarki.

Kiedy kosimy trawę, dziecko powinno znajdować się w odpowiednio dużej odległości od kosiarki.

Teoretycznie wszystkie te zasady są nam dobrze znane, jednak często chwila nie uwagi wystarczy, by stało się nieszczęście. Jako odpowiedzialni rodzice powinniśmy starać się przewidywać zachowania dziecka i zapobiegać tym, które mogą okazać się dla niego niebezpieczne, chociażby poprzez odpowiednie przechowywanie kosiarki.

Autor: Karolina S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *