Kosmetyki niezbędne w kąpieli noworodka

Skóra noworodka jest delikatna, wrażliwa oraz niezwykle podatna na różnorodne podrażnienia, które objawiają się zazwyczaj w postaci drobnych krostek czy zaczerwień i łuszczących, niepokojących plam.

Niezwykle istotnym elementem codziennej pielęgnacji oraz podstawowym zabiegiem higienicznym jest kąpiel noworodka, która usuwa pot i drobne zabrudzenia powstałe w trakcie karmienia, jak również zapewnia dziecku zdrowy, spokojny sen.

Kosmetyki niewłaściwe dla maluszka

Przygotowanie kąpieli noworodka wiążę się z przygotowaniem nie tylko określonych przedmiotów takich jak: wanienka, termometr czy nagrzane ręczniki, ale przede wszystkim odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji najmłodszych. W trakcie codziennych zabiegów higienicznych rodzice powinni unikać kosmetyków przeznaczonych dla dorosłych, zawierających zbyt długą listę składników oraz zawierających substancje zapachowe.

Stosowanie niewłaściwych produktów może bowiem prowadzić do przesuszenia i skóry maleństwa, nieestetycznych podrażnień oraz bolesnych stanów zapalnych, wymagających interwencji lekarskiej. Warto wiedzieć, że preparaty dla najmłodszych mogą czasem uczulać, więc najlepszą metodą na znalezienie najlepszych preparatów przeznaczonych do kąpieli noworodka jest testowanie.

 

Kosmetyki dla najmłodszych

Rynek kosmetyków dla niemowląt jest tak szeroki i bogaty w artykuły wysokiej jakości, że każda mama z pewnością znajdzie produkt idealny dla swojej pociechy. W wyprawce maluszka powinny znaleźć się między innymi takie kosmetyki jak: mydełko, delikatny płyn do kąpieli, chusteczki do wycierania, aksamitne mleczko nawilżające, krem na odparzenia czy szampon do włosków. Kosmetyki powstałe z myślą o najmłodszych są zwykle bogate w naturalne składniki, które nie tylko delikatnie myją i pielęgnują wrażliwą skórę noworodka, ale jednocześnie nawilżają ją i sprawiają, że ciało maleństwa jest miękkie i aksamitne w dotyku.

Ciekawe rozwiązanie stanowią płyny do kąpieli z dodatkiem emolientów, które w odpowiedni sposób natłuszczają skórę maluszka i zapobiegają jej wysuszaniu, wzmacniają powłokę skóry oraz chronią ją przed utratą wilgoci. Kosmetyki dla najmłodszych nie powinny zawierać mydła, alkoholu, barwników czy innych chemicznych dodatków, dlatego należy zawsze sprawdzać skład kupowanych kosmetyków. Muszą być jak najbardziej naturalne, dlatego też warto sięgnąć po produkty hipoalergiczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *