Kredyty gotówkowe na komunię dziecka: konieczność czy czysta przesada?

Pierwsza Komunia Święta dziecka wiąże się z dużymi wydatkami – wynajęcie lokalu w gorącym majowym okresie, opłacenie jedzenia dla gości oraz dekoracje pochłaniają dużo pieniędzy.

Nie każda rodzina jest w stanie zorganizować taką kwotę, a przyjęcie gości w domu często nie jest możliwe ze względu na brak miejsca…

Komunia Święta jest w wielu rodzinach najważniejszą uroczystością w życiu dziecka, dlatego decydują się na odpowiednią oprawę.

Coraz częściej zaciągają kredyty gotówkowe, by poradzić sobie z kosztami imprezy. Czy jest to konieczność, a może nadmierna przesada?

Kredyt gotówkowy bywa ostatnią deską ratunku dla rodzin, które nie mają zdolności kredytowej, a potrzebują dostać gotówkę od ręki. Podczas zaciągania pożyczki należy jednak zwrócić szczególną uwagę na warunki jej spłaty i oprocentowanie, po czym wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Stojąc przed dylematem: „skromna uroczystość w gronie najbliższej rodziny czy też wystawne przyjęcie” większość osób decyduje się na drugą opcję, nie chcąc oszczędzać na dziecku. Jednak pamiętajmy, by nie popadać w przesadę – wszak dzień ten powinien być przede wszystkim wydarzeniem duchowym.

Jeśli pożyczka byłaby dużym obciążeniem dla finansów rodziny, lepiej jest przygotować skromniejsze przyjęcie komunijne – kredyt gotówkowy trzeba będzie kiedyś spłacić!

W takim przypadku, aby koszty przyjęcia nie były zbyt wysokie, ozdoby dekoracyjne i wystrój stołu można przygotować własnoręcznie wraz z dzieckiem, a jedzenie zamówić z cateringu.

Dekoracje pozwolą stworzyć wspaniały nastrój nawet w domowym zaciszu, a w tym dniu to właśnie atmosfera świąteczna odgrywa największą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *